TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturi socialdemokratų skyriai apsisprendė dėl koalicijos su „valstiečiais“

Gintautas Paluckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas
Šaltinis: 15min
2
A A

4 iš 60 Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių apsisprendė dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Skyrių nuomonės buvo paprašęs partijos prezidiumas.

3 skyriai – Palangos, Alytaus ir Telšių – nutarė siūlyti koalicijos netęsti, o Jonavos skyrius balsavo už pasilikimą koalicijoje, skelbiama pirmadienio vakarą išplatintame partijos pranešime spaudai.

LSDP Palangos skyrius praėjusį ketvirtadienį vykusiame skyriaus tarybos posėdyje nutarė, kad socialdemokratams su valstiečiais nepakeliui. Remiantis skyriaus pirmininko Dano Palucko teigimu, sprendimas priimtas vienbalsiai.

Telšių miesto skyrius priėmė analogišką sprendimą liepos 19 d. vykusiame skyriaus tarybos susirinkime. Remiantis skyriaus pirmininko pavaduotojos Vilijos Bačionienės žodžiais, skyriaus nariai rinkosi tarp siūlymo trauktis iš koalicijos bei persvarstyti koalicijos sutartį, tačiau pasirinktas pirmasis variantas.

„Mes nė neradome, ką būtų galima koalicijos sutartyje taisyti, todėl nusprendėme siūlyti partijos Tarybai trauktis iš koalicijos“, – sakė V.Bačionienė.

Skyrių nuomonės dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga paprašė partijos prezidiumas, kurį sušaukė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Skyrių paprašyta savo vertinimą pateikti iki rugsėjo 20 d.

Alytaus skyrius irgi balsavo už tai, kad koalicija su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nebebūtų tęsiama.

Tuo metu Jonavos skyrius, kuriam vadovauja ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, pirmadienį nutarė siūlyti Tarybai likti koalicijoje.

Pirmadienio pavakarę posėdžiavusi Lietuvos socialdemokratų partijos Jonavos skyriaus taryba priėmė sprendimą siūlyti partijos pirmininkui ir vadovybei nesitraukti iš koalicijos su valstiečiais žaliaisiais.

Šio skyriaus teigimu, nors pastaruoju metu bendras koalicijos darbas dalies socialdemokratų buvo kritikuojamas, Jonavos socialdemokratų nuomone, svarbu telkti dėmesį į išsikeltų tikslų įgyvendinimą ir racionalų politinės darbotvarkės derinimą.

„Darbas valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje smarkiai skiriasi, visų pirma tuo, kad neturi tiek daug įrankių įgyvendinti savo rinkėjų lūkesčių. Valstybės valdymas negali remtis emocijomis, nusivylimu dėl užgautų ambicijų ar panašiai. Turime ilgametę patirtį, be to, socialdemokratų frakcijos Seime gretose – patyrę politikai, todėl objektyvių aplinkybių, dėl kurių galėtume konstatuoti, kad tolesnis bendras darbas neįmanomas – nėra“, – sako skyriaus atstovai.

Skyrių nuomonės dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga paprašė partijos prezidiumas, kurį sušaukė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Skyrių paprašyta savo vertinimą pateikti iki rugsėjo 20 d.

Prezidiumas taip pat kreipėsi į partijos tarybą, kad ši įvertintų koalicinės sutarties rezultatus ir atsižvelgdama į skyrių nuomonę nuspręstų – ar koalicija su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi perspektyvą.

Lietuvos socialdemokratų partijoje svarstymai apie koalicijos prasmę su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prasidėjo po to, kai valstiečiai žalieji pasirašė susitarimą su opozicine Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais dėl pastarosios politinės jėgos paramos Miškų įstatymo pataisoms mainais į pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui.

Socialdemokratai pritarė Vyriausybės siūlomai miškų valdymo reformai su išimtimis ir prašė koalicijos partnerių atsižvelgti į šalutinius jos valdymo padarinius regionams. Tačiau koalicijos partneriams sudarius paramos susitarimą su opozicine partija derybos šiuo klausimu koalicijos viduje neteko prasmės, teigiama LSDP pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min