Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturioliktoji provincijos atkūrimo grupės pamaina pasirengusi misijai Afganistane

Keturioliktoji provincijos atkurimo grupes pamaina pasirengusi misijai Afganistane
Eugenijaus Žygaičio nuotr. / Keturioliktoji provincijos atkurimo grupes pamaina pasirengusi misijai Afganistane
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 7 d. Kazlų Rūdos poligone (Marijampolės r.) vykusiose pratybose „PAG-14 iššūkis“ pasirengimą misijai Afganistano Goro provincijos baigė keturioliktosios atkūrimo grupės karių pamaina (PAG-14). Pratybų pabaigoje vertinimo grupė paskelbė, kad PAG-14 yra pasirengusi vykdyti užduotis operacijos rajone.

„Džiaugiuosi, kad pratybos vyko sklandžiai, o kariai parodė, kad jų žinios ir įgūdžiai – tinkami vykdyti tokio pobūdžio užduotis“, – sakė laikinai einantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vado pareigas ir pratybų vadovas pulkininkas leitenantas Ramūnas Baronas.

Baigiamosios pratybos „PAG-14 iššūkis“ savaitę vyko Kazlų Rūdos poligone, Marijampolės ir Alytaus apylinkėse. Jose dalyvavo apie 300 karių, tarp jų ir kartu su lietuviais misijai Gore besiruošiantys Ukrainos kariai. Kasdien PAG-14 grupės kariams buvo suplanuota vidutiniškai apie 30 incidentų, kurių trečdalis intensyvesni arba sudėtingi. Pavyzdžiui, patekimas į pasalą ar masiniai neramumai prie stovyklos vartų.  

„Esu dėkingas kariams už tinkamai atliktas pareigas ir užduotis pasirengimo metu. Jis buvo įtemptas ir ilgai trukęs, tačiau tikrasis įvertinimas mūsų laukia ten – Afganistane”, – sakė PAG-14 vadas pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

„PAG-14“  pagrindą sudaro KASP Vyčio apygardos 5-sios rinktinės, dislokuotos Panevėžio rajone, kariai, tarp jų – 70 karių savanorių. Taip pat grupėje tarnaus kitų Lietuvos kariuomenės padalinių kariai: medikai, inžinieriai, logistai ir kiti. Kariai misijoje tarnaus pusmetį. 

Iškilmingos PAG-14 palydėtuvės į misiją planuojamos spalio 21 d., Panevėžyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min