Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 03

Keturis darbus koalicija žadėjo padaryti nieko nelaukusi: ar pavyko?

Prieš daugiau nei metus po Seimo rinkimų trys partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – subūrė koaliciją, pasirašė bendro veikimo sutartį ir joje išskyrė keturis prioritetinius darbus. Kaip sekėsi juos įgyvendinti? Kritikai sako, kad pavyko toli gražu ne viskas, teigiami poslinkiai matomi tik investicijų srityje.
Koalicija
Koalicija / 15min ir 123RF nuotr.

Koalicija artimiausiu laikotarpiu numatė suvaldyti koronaviruso situaciją – stengtis saugoti žmonių sveikatą, išlaikyti situaciją atitinkantį gyvenimo ritmą, daugiau dėmesio skirti ekspertų ir visų valdžios lygių įtraukimui į sprendimų priėmimą, skaidriai informuoti visuomenę.

A.Matulas: neturime dėl ko plaktis

TS-LKD atstovo, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo vertinimu, šį tikslą valdantiesiems pavyko įgyvendinti 85–90 proc.

„Tikrai plaktis neturim dėl ko. Be abejo, gaila mirčių, sužalotų likimų, bet čia atsakomybę turime dalintis ir mes, ir žmonės“, – 15min teigė politikas.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Antanas Matulas
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Antanas Matulas

Galbūt, pasak jo, buvo galima išsaugoti daugiau žmonių gyvybių, bet A.Matulo įsitikinimu, dėl to atsakingi ir patys gyventojai, kurie nesiklausė medikų, ekspertų ir nėjo skiepytis.

„Ta pati vakcina apsaugo ne 100 proc., bet skaičiai aiškiai rodo: jei būtų paskiepyta daugiau, Lietuva galėjo išsaugoti mažiausiai 3 tūkst. gyvybių“, – tikino Seimo narys.

Jo matymu, „šlubavo“ ir COVID-19 komunikacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius