Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturių žmonių gyvybes nusinešusios avarijos bylą prokurorai perdavė teismui

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys baigė keturių žmonių gyvybes nusinešusios avarijos, sulaukusios didelio visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimo, ikiteisminį tyrimą ir perdavė nagrinėti teismui baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamos veikos padarymu – kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimu kaltinamas 32 metų panevėžietis gaisrinio automobilio vairuotojas R. Š.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų sausio 7 dieną apie 11 val. Panevėžio miesto aplinkkelyje, vedančiame iš Vilniaus į Rygą ir Šiaulius, per pūgą vienas po kito įvyko du eismo įvykiai. Automobilis „Škoda Octavia“, kuriuo važiavo Lietuvos Respublikos kriminalinės policijos biuro du pareigūnai, esant slidžiai kelio dangai, išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su
priešpriešiais važiavusiu automobiliu „Chrysler Concorde“. Avarijos aukomis tapo automobilio „Škoda Octavia“ vairuotojas ir keleivis, buvo sužalotas „Crysler Concorde“ vairuotojas, teigiama prokuratūros pranešime.

Netrukus į eismo įvykio vietą atvyko gaisrinis automobilis, kurį vairavo Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-os komandos ugniagesys gelbėtojas R. Š. Gaisrinis automobilis, slidžiame kelyje tapęs nevaldomu, išvažiavo į priešingą eismo juostą ir kliudė priešpriešiais važiavusį „Renault Trafic“. Po to atsitrenkė į kelio važiuojamojoje dalyje po ankstesnio eismo įvykio stovėjusius automobilius ir parbloškė šalia buvusius žmones, tarp jų ir į avarijos vietą atskubėjusius greitosios medicinos pagalbos darbuotojus. Susidūrimo metu žuvo du greitosios medicinos pagalbos vairuotojai, buvo sužalotos trys medicinos darbuotojos ir du įvykio vietoje buvę vairuotojai.

„Pirmojo eismo įvykio ikiteisminį tyrimą teko nutraukti mirus eismo įvykio kaltininkui – automobilio „Škoda Octavia“ vairuotojui L. Z. Antrojo eismo vykio baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui. Gaisrinio automobilio airuotojas R. Š. kaltinamas tuo, kad jis, pasirinkdamas greitį, neatsižvelgė į udėtingas meteorologines ir važiavimo slidžiu keliu sąlygas, dėl to susidarė varinė situacija – eismo įvykio metu du žmonės žuvo ir penki buvo užaloti“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų usikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

Kaltinamojo baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis veiką padarė pažeisdamas profesinės pareigos vykdymo teisėtumo sąlygas, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui. Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikys Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tam, kas, vairuodamas kelių transporto priemonę, pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo žmogus, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min