Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 23:28

Keturračiais išvagojo Beinaičių paplūdimį

Keturračiu išvažinėtas paplūdimys
Ilonos Mickevičienės nuotr. / Keturračiu išvažinėtas paplūdimys

Gaila, kad ne visi žmonės moka poilsiauti taip, kad nekenktų kitiems, nekenktų gamtai ar aplink sukurtam grožiui ir tvarkai. Praėjusią savaitę buvo pastebėta, kad keturračiais besivažinėjantys asmenys išvagojo Beinaičių kaimo paplūdimį. O šį paplūdimį prižiūri ne kas kitas, o aktyvi šio kaimo bendruomenė.

Neslėpė liūdesio

„Kaip liūdna, kai stengiesi, darai, kad visiems kaimo žmonėms būtų geriau, kad būtų kur atvažiuoti išsimaudyti.

Tuo tarpu atsiranda drifterių, kuriems į tai nusispjauti. Atvažiuoja, išaria, sugadina...“ – liūdesio neslėpė paplūdimyje apsilankiusi ir kraupų vaizdą išvydusi Beinaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Ilona Mickevičienė.

Bendruomenės nuopelnas

Šį paplūdimį prižiūri ne kas kitas, o aktyvi šio kaimo bendruomenė. I.Mickevičienė „Rinkos aikštei“ patikino, kad kol kas paplūdimio niokotojas nėra išaiškintas.

„Kas nuniokojo – nelabai aišku, nėra labai baisiai, bet truputį gaila, nes mano vyras buvo sutvarkęs visą krantą. Nemažai darbo įdėta“, – atsiduso moteris.

Prašo informuoti

„Rinkos aikštė“ dėl keturračių daromos žalos ne kartą yra kalbėjusi su Policijos departamento atstovais.

Departamento specialistai informavo, kad apie keturračių siautėjimus gyventojai kuo skubiau informuotų policiją. Tuomet pareigūnai imsis atitinkamų veiksmų.

„Apie tokią problemą galima pranešti paskambinus Bendruoju pagalbos telefonu 112. Taip pat galima užpildyti pranešimą internetu www.epolicija.lt“, – paaiškino specialistai.

Numatyta taisyklėse

Važiavimo keturračiais taisykles reglamentuoja Kelių eismo taisyklės – keturračiais galima važiuoti tais pačiais keliais, kaip ir kitoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia – draudžiama važinėti bekele ir natūralia miško paklote.

Tačiau šio draudimo, deja, paiso ne visi. Atsiranda tokių, kurie motociklais ir keturračiais niokoja parkų ar miškų paklotes.

Už paklotės niokojimą numatytos baudos. Kėdainių mieste ir rajone yra trasų, skirtų važinėtis keturračių ir motociklo sporto entuziastams, todėl, galėdami rinktis legalias trasas, motociklininkai neturėtų važinėti bekele, darydami žalą gamtai.

Niokojama paklotė

Policijos pareigūnai pastebi, kad vis daugiau keturračiais važinėjančių vairuotojų nesirenka važiuoti keliais, o atvirkščiai – niokoja paklotę važiuodami tiesiai per miškus, draustinių šlaitus ar net pažintinius takus. Ne kartą miškininkai rado ratais išdraskytus neseniai pasodintus medelius.

Labiausiai paklotė suniokojama, kai važinėjamasi po lietaus, esant šlapiai žemei – tuomet paliekamos ypač gilios provėžos.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min