Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 16:21

Ketvirtadienį bus įteisinta Lietuvos ir Švedijos jūrų siena

Saulėlydis prie jūros
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Baltijos jūra.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį oficialaus vizito vyks į Švediją. Stokholme Lietuvos vadovė susitiks su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu ir Ministru pirmininku Fredriku Reinfeldtu.

Prezidentė su Švedijos vadovais aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą ekonomikos, verslo ir energetikos srityse. Bus kalbama, kokių priemonių turi imtis Europos Sąjunga krizei Ukrainoje spręsti, bei aptarti Baltijos jūros regiono saugumo ir gynybos klausimai.

Vizito metu bus pasirašyta dvišalė sutartis, kuria bus įteisinta Lietuvos ir Švedijos jūrų siena. Šia sutartimi taip pat bus nustatyta speciali ekonominė zona ir kontinentinis šelfas Baltijos jūroje.

Pasak prezidentės, geopolitiškai tai labai reikšmingas žingsnis, kuriuo galutinai įteisinamos visos Lietuvos valstybinės sienos. Įsigaliojus šiai sutarčiai bus nustatytos labai aiškios Baltijos jūros vandenų ir dugno ribos, kur Lietuva galės vykdyti ekonominę ir žvejybinę veiklą, ištirti kokios naudingosios iškasenos glūdi jūros gelmėse ir užsiimti jų gavyba. Per šią sieną bus tiesiama ir Lietuvos elektros jungtis su Švedija.

Šalies vadovė taip pat atidarys Lietuvos ir Švedijos verslo forumą. D.Grybauskaitės teigimu, abi šalis sieja labai geri ekonominiai ryšiai. Švedija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje. Praėjusiais metais tiesioginės Švedijos investicijos mūsų šalyje siekė 10 milijardų litų ir dvigubai viršijo antroje bei trečioje vietoje esančių Lenkijos ir Vokietijos investicijas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min