Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtadienį – Konstitucinio Teismo sprendimas dėl teisėjų algų

Teisėjo ženklas
Trakų rajono apylinkės teismas / Teisėjo ženklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį ryte Konstituciniame Teisme bus skelbiamas nutarimas byloje pagal Vilniaus apygardos administracinio teismo ir Vilniaus miesto apylinkės teismo prašymus ištirti Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio ir Darbo kodekso 298 straipsnio atitiktį Konstitucijai.

Pareiškėjai teigia, kad 2008 m. lapkričio 6 d. priėmus Teisėjų atlyginimų įstatymą nepagrįstai buvo sumažinti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjoLietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjos, apygardos administracinio teismo teisėjų atlyginimai.

Teisėjų atlyginimų įstatymu siekta nustatyti naujus teisėjų atlyginimų koeficientus, apskaičiuojamus pagal tuo metu teisėjams faktiškai mokėtą atlyginimą, apskaičiuotą vadovaujantis Teisėjų atlyginimų apskaičiavimo metodika.

Pareiškėjai savo abejones dėl Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio atitikties Konstitucijai ir konstituciniam teisinės valstybės principui grindžia oficialiąja konstitucine doktrina, pagal kurią Konstitucija draudžia mažinti teisėjų atlyginimus ir socialines garantijas; bet kokie mėginimai mažinti teisėjo atlyginimą ar kitas socialines garantijas arba teismų finansavimo ribojimas traktuotini kaip kėsinimasis į teisėjų ir teismų nepriklausomumą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min