Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtadienį Seimas skendėjo dūmuose

Taktinės pratybos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Taktinės pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį dalis Seimo antrųjų rūmų, kuriuose yra plenarinių posėdžių salė, skendėjo dūmuose. Skubiai atvykę ugniagesių ekipažai evakavo parlamento pastate buvusius žmones. Tačiau iš šalia rūmų stoviniuojančių Seimo kanceliarijos darbuotojų šypsenų buvo galima suprasti, kad pavojus netikras – nuo ryto iki pat pusiaudienio pastatą apgulę ugniagesiai dalyvavo pratybose.

Pagal iš anksto numatytą scenarijų, dūmais buvo užtvindyta pastato antrame aukšte esanti valgykla, iš virtuvės dūmai plito į kitas patalpas. Netrukus, prie Seimo sulėkė gaisrininkų automobiliai, iš pastato buvo evakuoti keliasdešimt žmonių.

„Dirbau savo kabinete, išėjau palikęs dokumentus, ir nebegalėjau sugrįžti jų pasiimti, buvau evakuotas. Bet dėl to nepykstu, teisingai padaryta. Juk reikia patikrinti, kaip viskas veikia. Manau, kad viskas vyko sklandžiai, nors ir buvo šiek tiek panikos. Kai kurie žmonės nepataikė pro vienas duris išpulti, teko pro kitas“, – įspūdžiais su žurnalistais dalijosi Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis parlamentaras Jonas Jagminas.

Visgi Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (VAPGV) surengtos pratybos nepraėjo taip sklandžiai, kaip buvo tikėtasi – ugniagesiams buvo nelengva Seimo vidiniame kieme pastatyti keltuvą taip, kad būtų galima iš pastato pro langą iškelti žmogų.

Seime elektriku dirbantis Jonas, kurį iš trečiojo aukšto turėjo išvaduoti ugniagesiai, vėliau žurnalistams sakė, kad pagalbos laukė kiek per ilgai. „Jeigu gaisras būtų tikras, tiek laukti yra tikrai per ilgai. Galėjo ir paskubėti, bet vis tiek ačiū, kad išgelbėjo. – šypsojosi Jonas. – Aukščio nebijau, esu prie jo pratęs, per tikrą gaisrą būčiau išlipęs pro langą ir nusileidęs ant žemiau esančio stogelio“.

„Tikimės, kad žmogus būtų išgyvenęs“

„Viskas vyko pagal planą, žinoma, techninių ir procedūrinių problemėlių kilo, bet mes jas aptarsime. Tai (kad žmogui teko palaukti pagalbos – aut.) lėmė techninės priežastys – automatikos blokavimo įrenginiai, kurie neleido keltuvui priartėti prie pastato. Tai tik techninė problema“, – žurnalistams sakė VAPGV viršininkas Rimantas Steponavičius.

Paklaustas, ar, jo nuomone, per tikrą gaisrą Seimo elektrikas Jonas būtų išgyvenęs, R.Steponavičius sakė: „Mes tikimės, kad būtų išgyvenęs. Nėra tiek kenksmingų medžiagų objekte, kad dūmai būtų labai nuodingi“.

Jis pripažino, kad ugniagesiai būtų susidūrę su dar daugiau problemų, jeigu Seime šiuo metu būtų pats darbymetis. „Pratybos mums buvo naudingos, labai svarbu, kad ugniagesiai gerai pažinotų pastatą", – sakė jis.

Seimo kanclerio pavaduotojas Gedeminas Aleksonis po pratybų žurnalistams aiškino, kad, jeigu prasidėtų gaisras, Seimas tam būtų gerai pasirengęs.

„Ypač antrieji rūmai, kuriuose šiandien ir vyko pratybos. Ugniagesiai profesionaliai atliko patikrinimus, išbandė priešgaisrines sistemas, patikrino visus kabinetus. Tie Seimo darbuotojai, kurie čia dirba daug metų, yra ramūs, nes žino daug avarinių išėjimų. Labiau jaudintumėmės dėl tų žmonių, kurie nepažįsta pastato. Ugniagesių pagalba išvedant žmones iš pastato būtų labai reikalinga vykstant plenariniams posėdžiams“, – sakė jis.

Anot G.Aleksonio, kanceliarijos darbuotojai iš pastato evakavosi be dokumentų, nes žinojo, kad pavojus – netikras. „Per tikrą gaisrą dokumentų pastato viduje tikrai nepaliktume“, – pridūrė jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min