Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 7d. 18:49

Ketvirtadieniai – prie šachmatų lentos

Ketvirtadienį Skulptūrų parke rinkosi šachmatų mėgėjai.
Jorės Janavičiūtės/15min.lt nuotr. / Ketvirtadienį Skulptūrų parke rinkosi šachmatų mėgėjai.

Nuo pavasario Klaipėdos Skulptūrų parke vykstantys šachmatų turnyrai vis dar stebina praeivius.

Nuklydus į Skulptūrų parko gilumą akį patraukia nedidelis būrelis įvairaus amžiaus džentelmenų, o tarp jų ir viena dama, apstojusių intelektualaus sporto žaidimo – šachmatų – lentas. Netrukus ant greta esančių suoliukų išdėliojamos žaidimo lentos. Šachmatų gerbėjai ir praeiviai kviečiami prisijungti prie šachmatų turnyro, o Sporto klubo „Viesulas“ šachmatų trenerė Olga Beliajeva kviečia žaisti simultaną – taip yra vadinamas  vieno šachmatininko žaidimas su daugeliu šachmatininkų tuo pačiu metu.

Pakalbintas šachmatų sporto klubo „Bokštas“ prezidentas Viktoras Galuščak pasakoja, kad praeiviai prieina, domisi ar net prisijungia prie žaidimo, dažniausiai prie simultano, tik įš ketvirtadienį jų mažiau dėl užklupusio lietaus. Pasak jo, pagrindiniai žaidėjai vis dėlto yra dažnai Klaipėdos šachmatų gyvenime matomi žmonės.

Anot šachmatų klubo prezidento, Skulptūrų parke turnyrai vyksta dėl labai paprastos priežasties – lauke lošti maloniau ir reikia išnaudoti progą, kai oro sąlygos tai leidžia.

Šachmatų trenerė O. Beliajeva sakė, jog šachmatai – tai žaidimas, kuris disciplinuoja: padeda numatyti kelis žingsnius į priekį, veiksmų pasekmes ne tik žaidime, bet ir gyvenime.

Anūką į turnyrą atlydėjusi Alponija teigė, jog anksčiau ateidavo daugiau žmonių, šįkart palyginus nedaug. Ji stebėjosi, kodėl šachmatų gerbėjai taip negausiai susirenka į šį renginį – galbūt todėl, jog bijo, nemoka pralaimėti, nes mano, jog čia susirinks daug stipresni žaidėjai.

Šachmatų sporto klubas Skulptūrų parke aktyviai veikė nuo 1973 iki 1991 metų.

Nedideliame pastate prie centrinės aikštelės vykdavo miesto šachmatų turnyrai, Lietuvos čempionatai. V.Galuščak teigė, jog šachmatų aukso laikai Klaipėdoje jau praėjo, o jų klubas dar tik lipa iš liūno, į kurį pateko po gaisro šachmatų klube. Jis pasakojo, jog anksčiau šachmatų čempionatuose dalyvaudavo net iki 400 žmonių, o dabar būna gerai, jei pasirodo bent 100. Tačiau jis sakosi optimistiškai žiūrįs į šio intelektualaus sporto ateitį Klaipėdoje.

Šachmatininkų varžybos Skulptūrų parke vyks šiltuoju metų laiku iki – rugpjūčio mėnesio – kiekvieną pirmą mėnesio ketvirtadienį nuo 15 iki 19 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min