Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiaulių maro nauda: už nušautą šerną – 250 litų

Kiaulė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kiaulė
Šaltinis: BNS
0
A A

Dėl afrikinio kiaulių maro šešiuose Lietuvos rajonuose – Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų ir Druskininkų savivaldybėse – įvedama ekstremalioji padėtis, po Vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Algirdas Butkevičius. Daugiausia darbo turės medžiotojai, kurie šiuose rajonuose turės iššaudyti visus šernus. Už kiekvieną nušautą šerną bus mokama po 250 litų.

Pasak A.Butkevičiaus, taip pat pritarta šernų populiacijos mažinimo planui, kuriuo numatoma išnaikinti daugiau nei 20 tūkst. šernų. Planuojama, kad už nušautą šerną bus mokama 250 litų.

Iššaudyti šernus kainuos 6 mln. litų

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, šernų naikinimo priemonės bus taikomos ne tik tuose rajonuose, kur afrikinio kiaulių maro grėsmė didžiausia, bet ir likusioje Lietuvoje. Šernų populiaciją sumažinti iki maždaug 7 tūkst. planuojama iki kitų metų pradžios.

„Pateikta informacija, kad Lietuvoje dabar yra apie 31 tūkst. šernų ir yra numatyta, kad tuose rajonuose, kur paskelbta ekstremali situacija, faktiškai visi šernai turėtų būti nušauti, o kituose rajonuose šernų skaičius turėtų būti sumažintas iki 10 proc.", – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Numatoma išnaikinti daugiau nei 20 tūkst. šernų. Planuojama, kad už nušautą šerną bus mokama 250 litų.

Pasak jo, taip pat pritarta šernų populiacijos mažinimo planui, kuriuo numatoma išnaikinti daugiau nei 20 tūkst. šernų. Planuojama, kad už nušautą šerną bus mokama 250 litų, o iš viso tai atsieis daugiau nei 6 mln. litų.

„Tai maždaug kainuotų apie 6,25 mln. litų, taip pat duoti pavedimai kitoms ministerijoms kartu su Maisto ir veterinarijos tarnyba paruošti konkretesnį planą, kaip organizuoti medžiokles. Numatyta, kad kai kur būtų organizuojamos su tyliuoju varymu, ypač ten, kur padidintos grėsmės zona“, – teigė premjeras.

„Taip pat numatyta kreiptis į Europos Komisiją dėl galimų nuostolių padengimo, dėl to, kad gali maisto produktų eksportas ir kitų produktų eksportas sumažėti. Taip pat numatyta kreiptis, kad ir kitus nuostolius padengtų, kad būtų ir tvora, tvoros įrengimui skiriamos lėšos“, – pridūrė jis. Ministras pirmininkas teigė, kad šiuo metu naudojami Lietuvos finansiniai resursai.

Medžiotojai negalės atsisakyti šaudyti

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė, kad praėjusių metų pradžioje Lietuvoje buvo beveik 60 tūkst. šernų, o iki šių metų pradžios buvo sumedžiota apie pusė populiacijos ir šiuo metu yra apie 30 tūkst. šernų.

V.Mazuronis teigė, kad medžiotojų būreliams atsisakius medžioti šernus, medžiotojų būreliams planuojama apriboti medžioklės licencijas.

Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius teigė, kad išlaidos už šernų šaudymą turėtų būti dengiamos Europos Sąjungos lėšomis. Pasak jo, kol kas neaišku, kada ekstremali situacija bus atšaukta.

Labai sunku prognozuoti, kaip situacija valdoma ir kada mes paskelbsime, kada ją atšaukti. Lauksime pavasario, kai atšils, nes virusas labai atsparus.

Svarbiausia – tvora

„Labai sunku prognozuoti, kaip situacija valdoma ir kada mes paskelbsime, kada ją atšaukti. Lauksime pavasario, kai atšils, nes virusas labai atsparus, tai jo laukiame su nerimu ir žiūrėsime“, – sakė J.Milius.

Veterinarų vadovas tikino, kad geriausia būtų jeigu jau pavasarį pavyktų pradėti tvoros su Baltarusija statybas, tokiu atveju laiku pavyktų sustabdyti žvėrių migraciją.

Pasak jo, Ispanijos laboratorija patvirtino, kad šernuose buvo aptiktas afrikinis kiaulių maras, šiuo metu nustatinėjama jo kilmė.

Afrikinio kiaulių maro grėsmės zona
Afrikinio kiaulių maro grėsmės zona

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min