Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 5d. 13:30

Kibernetinio saugumo įstatymas: už ką policija galės atjungti internetą?

Kibernetinė ataka
123rf.com nuotr. / Kibernetinė ataka

Nuo sausio įsigaliojus kibernetinio saugumo įstatymui, kuriame liko nuostata, kad policija, įtardama nusikaltimą kibernetinėje erdvėje, turės teisę be teismo sankcijos vartotojui dviem paroms išjungti interneto ryšį, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimų valdybos viršininkas Donatas Mažeika „Žinių radijui“ teigė, kad gyventojams dėl šio dalyko nereikėtų baimintis.

„Žmogus, kuris tyčia nesilaužia į informacines sistemas, tyčia neorganizuoja kibernetinių atakų, tyčia masiškai neprisijunginėja su svetimais duomenimis, neorganizuoja duomenų perėmimo, jam tikrai nebus niekas blokuojama“, – laidoje „Žvilgsnis“ pirmadienį sakė D. Mažeika.

Pasak jo, internetas blokuojamas bus tik labai išskirtiniais atvejais, pagal Baudžiamojo kodekso keturis straipsnius, kuomet vartotojai įsilauš į tinklalapius, organizuos kibernetines atakas, neteisėtai perims ir panaudos elektroninius duomenis.

„Šis įstatymas labiau orientuojamas į nusikaltimų prevenciją – į serverius, kurie išnuomoti su tikslu organizuoti atakas, platinti virusus“, – kalbėjo D.Mažeika.

Jis taip pat nurodė, kad už filmų siuntimąsi internetas nebus atjungiamas.

„Yra keturi Baudžiamojo kodekso straipsniai, kurie susiję tik su elektroninių duomenų nusikaltimais ir informacinių sistemų saugumu“, – sakė jis.

Visą laidos „Žvilgsnis“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min