Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 4d. 09:02

Kičas ar puošmena? Gėlių laivelis Klaipėdos centre gali ir nesužydėti

Dar iki galo nežinoma, ar laivelis Klaipėdos Atgimimo aikštėje bus apsodintas gėlėmis ar ne.
Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr. / Dar iki galo nežinoma, ar laivelis Klaipėdos Atgimimo aikštėje bus apsodintas gėlėmis ar ne.

Trylika metų Klaipėdos Atgimimo aikštėje stovėjusi gėlių kompozicija laivelis šiemet gali ir nesužydėti. Jau kelerius metus garsiai kalbėję, kad beskonybe dvelkantis gėlynas turi būti išardytas, šiemet menininkai ketina imtis ryžtingesnių žingsnių. Savivaldybės atstovai tikino, kad gėlės jau supirktos ir gėlynas dar galėtų likti iki rekonstrukcijos.

Diskusijos dėl laivelio Atgimimo aikštėje jau kurį laiką verda socialiniuose tinkluose. Pasisakymai gana aštrūs: laivelis darko Klaipėdos įvaizdį ir paverčia ją provincija. Esą naiviai atrodantis gėlynas visai netinka uostamiesčiui. Išardyti norima ir boružes primenančius vazonus prie Biržos tilto.

Ketina apklausti klaipėdiečius

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovė Neringa Poškutė-Jukumienė teigė, kad kitą savaitę bus kreipiamasi į Klaipėdos įvaizdžio komisiją su prašymu nukelti laivelį. Tiesa, komisija jau buvo gavusi prieš kelerius metus panašų prašymą, tačiau jo nė nesvarstė.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. /Laivelis Atgmimo aikštėje stovi jau nuo 2008-ųjų
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. /Laivelis Atgmimo aikštėje stovi jau nuo 2008-ųjų

N.Poškutė-Jukumienė teigė, kad ketinama atlikti ir visuomenės apklausą. Svarstoma, kad ji galėtų būti surengta elektroninėje erdvėje.

„Nemanau, kad laivelio nukėlimui reikalinga peticija. Tai nėra toks svarbus objektas. Norime, kad komisija apsvarstytų, ar tikrai miesto centrinėje aikštėje vieta tokiam gėlynui“, – teigė menininkė.

Ji patikino, kad nuomones girdi įvairiausias. Vieniems laivelis patinka, kiti griežti – jam čia ne vieta.

„Priklauso nuo žmogaus, jo išprusimo bei kiek jis pasaulio matęs, kiek keliavęs“, – pastebėjo pašnekovė.

Anot N.Poškutės-Jukumienės, toks gėlynas galėtų stovėti nebent kokiam Botanikos sode.

„Miestų apželdinimo kultūra jau yra kitokio lygio, nebe tokia naivi. Miesto centrinė aikštė turėtų būti apželdinta estetiškiau. Girdžiu nuomonių, kad derėtų palaukti dar metus, kol prasidės rekonstrukcija aikštės. Tačiau ji tiek metų žadama ir vis neprasideda. Jau seniai galėjo būti sureaguota. Visada geriau daryti dabar ir neatidėlioti rytojui“, – įsitikinusi menininkė.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Gėiių vazonai-boružės prie Biržos tilto
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Gėiių vazonai-boružės prie Biržos tilto

N.Poškutė-Jukumienė įsitikinusi, kad šiemet nebevertėtų investuoti į gėlyną, nebeapsodinti jo.

Gėlėmis gelbsti suvargusią aikštę

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, kad mieste jau pradėti gėlynų apsodinimo darbai. Jau sodinamos dar pernai pas tiekėjus užsakytos gėlės. Užsakytos gėlės ir laiveliui. Tačiau, ar jis bus apsodintas – nežinoma.

„Jį apsodinti nėra taip paprasta – iš pradžių teko daug vargti, ieškoti sprendimų, kaip padaryti, kad gėlės dailiai laikytųsi. Mano supratimu tik gėlės ir gelbsti Atgimimo aikštę, kurios aplinka jau gerokai susidėvėjusi“, – teigė I.Šakalienė.

Ji tikino girdinti įvairiausių nuomonių. Vieni teigia, kad laivelis – kičas, kitiems patinka, mielai prie jo fotografuojasi.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Atgimimo aikštei vis žadamas remontas
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Atgimimo aikštei vis žadamas remontas

Valdininkė prisiminė raginimus nuvažiuoti į greta esantį Liepojos ar Ventspilio miestą Latvijoje. „Gal kas įsivaizduoja, kad ten viskas aukštesnio lygio. Karvės, drugeliai, tos pačios boružės. Vargu ar skoningiau. Bet kiekvienas turi savo nuomonę. Aš nevadinu mūsų laivelio meno kūriniu, bet nemanau, kad čia dabar didžiausia problema“, – kalbėjo I.Šakalienė.

Laivelis Klaipėdos Atgimimo aikštėje atsirado 2008-aisiais, Europos dienos proga, Klaipėdos miesto savivaldybėje tuo metu veikusio Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min