Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 17d. 19:44

Kiek Lietuvoje atpigs šiluma

Lietuviai vis dar vangiai domisi efektyviu šilumos taupymu.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Lietuviai vis dar vangiai domisi efektyviu šilumos taupymu.

Anot BNS ir LTV, Kainų komisija patvirtino naujas centralizuotai šilumą tiekiančios įmonės „Vilniaus energija“ kainas. Vilniuje nuo spalio 1 dienos šiluma turėtų atpigti 21 procentu iki 19,33 cento už kilovatvalandę (su 9 proc. PVM). Tokios kainos, anot Valstybinės kainų ir energetikos komisijos pirmininko Virgilijaus Poderio turėtų išsilaikyti tol, kol šilumos savikaina pabrangs (arba atpigs) daugiau nei 5 proc.

Kainų komisijos Šilumos skyrius sutiko, kad nepadengtų sąnaudų gražinimo terminas būtų pratęstas 48 mėnesiams ir konstatavo, kad savivaldybė kainų dedamąsias nustatė be pažeidimų.

Komisijos Šilumos skyriaus vedėjas Antanas Katinas BNS pranešė, kad atsižvelgiant į rugpjūčio mėnesio prognozuojamas kuro kainas, šiluma Vilniaus vartotojams nuo spalio 1 dienos turėtų mažėti 21,4 proc. iki 17,73 cento (be PVM).

Anot A.Katino, kaina, kurią vilniečiai turės mokėti už šilumą nuo spalio 1 dienos, galutinai paaiškės iki rugsėjo 25 dienos - tai yra galutinis terminas, kuomet įmonė turi į kainos kintamąją dalį įskaičiuoti Kainų komisijos paskelbtas vidutines rugpjūčio mėnesio kuro kainas.

Šiuo metu Vilniuje galioja Kainų komisijos pernai birželį patvirtinta kaina - 22,56 cento už kWh (be PVM). Šiuo metu su 9 proc. PVM ji yra 24,59 cento.

Klaipėdoje šilumos kaina nuo spalio mažės 8 proc.

Šiluma Klaipėdos gyventojams nuo spalio pradžios pigs 8 procentais.

Kainų komisija ketvirtadienį suderino naujas bendrovės „Klaipėdos energija“ kainas.

Gyventojams, kuriems šiluma tiekiama iš jiems priklausančių individualių šilumos punktų, šilumos kaina sumažės 8 proc. iki 16,77 cento už kilovatvalandę (už kWh), o jei šiluma tiekiama iš tiekėjui priklausančių grupinių ar individualių šilumos punktų - 7,8 proc. iki 17,34 cento už kWh.

Klaipėdos vartotojai už šilumą su 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu mokės atitinkamai 18,28 cento ir 18,9 cento už kWh.

Galutinės šilumos kainos paaiškės iki rugsėjo 25 dienos - tai yra galutinis terminas, kuomet įmonė turi į kainos kintamąją dalį įskaičiuoti komisijos paskelbtas vidutines rugpjūčio mėnesio kuro kainas.

Nuo šių metų vasario "Klaipėdos energijos" tiekiamos šilumos kaina padidėjo 22,7 proc. iki 25,23 cento už kWh (be PVM), tačiau nuo rugpjūčio ji atpigo 28 proc. iki 18,23 cento už kWh (be PVM).

Šalčininkai ir Vievis

Šalčininkuose nuo spalio 1 dienos šiluma pigs 13 proc., Vievyje - 19,2 proc. Karšto vandens kaina abiejuose miestuose mažės 23 procentais.

Komisija ketvirtadienį nustatė Elektrėnų savivaldybės kontroliuojamos įmonės "Gelvita", tiekiančios šilumos energiją Vievio gyventojams ir įmonėms, ir bendrovės Šalčininkų šilumos tinklai šilumos bazines ir karšto vandens kainų dedamąsias.

Šalčininkų gyventojai už šilumą su 9 proc. pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) mokės 25,21 lito už kilovatvalandę, Vievio - 25 litus už kilovatvalandę. Karšto vandens kaina abiejuose miestuose krenta 23 proc. - atitinkamai iki 17,42 ir 24,61 lito už kubinį metrą (su PVM).

Bendrovių tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainos galutinai paaiškės iki rugsėjo 25 dienos -tai yra galutinis terminas, kai įmonė turi į kainos kintamąją dalį įskaičiuoti komisijos paskelbtas vidutines rugpjūčio mėnesio kuro kainas.

Temos: 1 Kaina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min