TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiemas plaukia – kaltųjų nerasta

Nuo šlaito srūvantis vanduo išgraužė L.Ivinskio gatvės dangą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuo šlaito srūvantis vanduo išgraužė L.Ivinskio gatvės dangą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kova su vėjo malūnais – taip porą savaičių jaučiasi kaunietis Aleksas Avalasevičius. Aukštuosiuose Šančiuose, L.Ivinskio gatvėje, pusę namo turintis vyras kiekvieną pavasarį tiesiog skęsta – jo kiemą, daržą, pastatą ir net gatvę plauna nuo greta esančio šlaito srūvantis vanduo.

Nors akivaizdu, kad „upelį“ į kauniečio kiemą kažkas paleidžia tyčia, kaltininkų surasti nesiseka. Seniūnija ir savivaldybė kratosi kauniečio bėdos. Pastarosios pozicija paprasta: skylėtame biudžete pinigų nėra, todėl kol situacija nėra ekstremali, miestas nukentėjusiems neskirs lėšų.

A.Avalasevičius pasakojo, kad pirmąkart šiemet upeliai į jo kiemą pradėjo bėgti paskutinį kovo sekmadienį. Vėliau scenarijus pasikartojo antradienį, o galiausiai – ketvirtadienį. Po kiekvieno „potvynio“ kaunietis žemėmis užpildavo vandens kanalą, kuriuo srovė pasiekdavo jo daržą, dalį namo ir gatvę. Tačiau nepraeidavo nė para ir užkastas kanalas būdavo vėl atkastas.

„Per nepilną savaitę kanalą užkasiau, bet jis buvo vėl atkastas tris kartus. Esu tikras, kad tai piktybiškai daro kažkas iš ant šlaito žemę turinčių žmonių arba greta esančių garažų šeimininkai. Nežinau, gal jų garažų duobes ima semti vanduo, gal dėl kitų priežasčių, bet jie nukreipia vandenį į namo kiemą“, – piktinosi kaunietis. Nuo srūvančio vandens stipriai nukentėjo ne tik vyro namas – pernai srovė išdaužė verandos langą, - bet ir gatvė: vanduo išgraužė asfaltuotos gatvės kelkraštį.

Apie savo bėdą A.Avalasevičius pranešė seniūnijai, ši informavo Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybą. Tačiau nei vienų, nei kitų specialistų apsilankymas situacijos nepakeitė – vanduo kaip bėgo, taip tebebėga, o kaltininkai nesurasti.

Seniūnija: „Padėti negalime“

Vanduo kaip bėgo, taip tebebėga, o kaltų – nėra.„15min“ kalbintas Šančių seniūnas Ričardas Rusteika pripažino, kad seniūnija negali padėti kauniečiui. „Ant kalno kaupiasi vanduo, kuris kažkam trukdo. Akivaizdu, kad kanalas prakasamas tyčia, tačiau surasti, kas tai daro, neįmanoma. Balos telkšo dykynėje, kurios šeimininkai nežinomi. Greta yra garažų masyvas, tad gali būti, kas nors iš ten atkasa kanalą“, – dėstė seniūnas. Pasak jo, kapstytis iš esamos situacijos turi pats A.Avalasevičius ir jo kaimynai. „Reikia padaryti vandens nutekėjimui skirtą kanalą, kuris vandens srovę nukreiptų kitur. Kol tai nebus padaryta, apie daržą siūlyčiau pamiršti“, – situacijos negražino seniūnas.

R.Rusteikos nuomone, tikėtis miesto paramos nukentėjusiems nevertėtų. „Buvo atvykę Civilinės saugos specialistai, kurie nustatė, kad vanduo grėsmės namui nekelia, todėl pinigų iš miesto biudžeto nebus skirta“, - sakė R.Rusteika.

Pažeidėjus suras policija? 

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros specialistai šios istorijos dalyviams patarė teisybės ieškoti policijoje. „Jei būtų padaryta žala gamtai, darbo imtumėmės mes. Tačiau šiuo atveju aš matau tik žalą privačiai nuosavybei. Manau, kad nukentėjusiam kauniečiui reikėtų kreiptis į policiją. Galbūt pareigūnams pavyktų surasti kaltininkus“, – sakė Kauno miesto agentūros vedėjo pavaduotoja Rūta Lukenskienė. Pasak aplinkosaugos specialistės, panašūs vargai kasmet užklumpa ir Aleksoto gyventojus. „Ten taip pat matosi, jog kažkas tyčia paleidžia vandenį į kaimynų teritoriją. Vieni paleidžia, kiti užkasa – taip ir vargsta be pabaigos“, – teigė R.Lukenskienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min