Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 11d. 18:00

Kiemsargiai galanda žoliapjoves

Miesto tvarkdariai uždirba vos daugiau nei 600 Lt per mėnesį, tačiau net ir toks atlygis vėluoja jau trečias mėnuo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Miesto tvarkdariai uždirba vos daugiau nei 600 Lt per mėnesį, tačiau net ir toks atlygis vėluoja jau trečias mėnuo.

Miestą prižiūrintys ir tvarkantys darbininkai antrą kartą šią vasarą ketina piketuoti prie Vilniaus savivaldybės. Dar liepą jiems žadėta sumokėti už darbą, tačiau pinigų įmonės taip ir negavo – darbuotojai priversti badmiriauti.

Kai kurioms įmonėms už atliktus darbus miestas neatsiskaito jau 7 mėnesius. Gatves valantys, gėles sodinantys ir žolę pjaunantys darbuotojai trečią mėnesį negauna atlygio, kuris ir taip tesudaro šiek tiek daugiau nei 600 Lt.

Kiemsargiai jau kartą piketavo liepos 5-ąją. Tuomet su jais pasikalbėję vicemeras Romas Adomavičius ir administracijos direktorius Vytautas Milėnas pažadėjo skolas grąžinti pagal sutartą grafiką. Mano žiniomis, leidimas streikui išduotas, tačiau kalbamasi su darbuotojais. Gal piketo ir nebus, pamatysime penktadienį,-sakė V.Milėnas

Padariusi pirmą pavedimą, savivaldybė pinigų kranelį vėl užsuko.

„Tuoj rugsėjis, vaikui nepasakysi, kad jį pamaitinsi spalį ir tada išleisi į mokyklą. Alga ir taip yra juokinga, tačiau net jos nesugebama sumokėti. Mums buvo pažadėta, kad pinigus praves pagal sutartą grafiką, tačiau jo niekas nesilaiko. Mes juk darbų nenutraukėm“, – apmaudo neslėpė bendrovės „Stebulė“ meistrė ir piketo organizatorė Valentina Biatova.

Nusivylę kiemsargiai jau į antrą piketą prie savivaldybės ketina rinktis penktadienį, 10 val. ryto. Organizatorių teigimu, jame dalyvaus apie 300 darbuotojų.

Skolingi milijonus

Įsiskolinimas sostinę tvarkančioms įmonėms siekia ne vieną milijoną. Bendrovei „Zunda“ miestas skolingas apie 4 mln. Lt, įmonei „Stebulė“ – apie 12 mln. Lt. Panašaus dydžio skolos skandina ir kitus miestą prižiūrinčius verslininkus.

Savivaldybės atstovai tikina specialiai pinigų neslepiantys – jų miesto ižde tiesiog nėra.
„Stengiamės visiems padalinti po lygiai tuos trupinius, kuriuos turime. Reikia suprasti, kad laikai sunkūs, prašėme įmonių, kad pervestos sumos būtų pirma naudojamos atlyginimams, o vėliau kitoms skoloms dengti.

Dar praėjusią savaitę pervedėme milijoną litų, kuris padalytas kelioms miestą tvarkančioms įmonėms“, – pasakojo V.Milėnas.

Pasak pašnekovo, negalima sureikšminti streikų, nes jie prasidės vienas po kito, o nuo to pinigų miesto kišenėje nepadaugės.

„Skolos susidarė tais laikais, kai miestas gyveno gana sočiai, čia jau atskira tema, kodėl pinigai nebuvo mokami tuo metu. Mano žiniomis, leidimas streikui išduotas, tačiau kalbamasi su darbuotojais, gal streiko ir nebus“, – teigė V.Milėnas.

Susidariusios įtemptos situacijos nelinkęs dramatizuoti ir miesto meras Vilius Navickas. Anot jo, įmonės pakiliu laikotarpiu užsiaugino „riebalų sluoksnį“.

„Pažiūrėjus į tų įmonių laimėtų konkursų sąlygas, į už paslaugas mokamas kainas, manau, kad tikrai turėjo susidaryti šioks toks rezervas. Skolos atiduodamos pagal galimybes, pamažu, padalijant visiems“, – tikino V.Navickas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min