Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 08, 19:30

Kijeve apsilankęs ministras A.Anušauskas: Ukrainos kova yra ir mūsų kova

Lietuvos užsienio reikalų ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Vilnius palaikys Kijevą „visomis įmanomomis priemonėmis“, Rusijai telkiant karines pajėgas prie rytinės Ukrainos sienos.
A.Anušauskas ir O.Reznikovas
A.Anušauskas ir O.Reznikovas / KAM nuotr.

Taip jis kalbėjo trečiadienį viešėdamas Kijeve, kur su naujuoju Ukrainos gynybos ministru Oleksijumi Reznikovu aptarė pasienyje tvyrančią įtampą.

„Lietuva palaikys Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis vis didėjančio Rusijos spaudimo akivaizdoje“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas A.Anušauskas.

Pasak jo, Lietuva didins paramą Ukrainos kariuomenei, plėsdama „mokymo misiją ir siųsdama karius į pratybas bei mokymus“.

„Mes stiprinsime Ukrainos atsparumą prieš kibernetines atakas, taip pat teiksime materialinę paramą Ukrainos kariuomenei perduodami šarvines liemenes, termovizualinius stebėjimo įrenginius, antidroninę įrangą“, – teigė ministras.

Jo teigimu, Rusijos agresija turi būti sulaikyta, nes kitaip Kremlius „niekada nesustos“.

Vis dėlto JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė, kad siųsti amerikiečių karių ginti Ukrainos galimo Rusijos įsiveržimo atveju „nėra planuose“, nes ši šalis nėra NATO narė.

A.Anušauskas ir O.Reznikovas taip pat diskutavo apie tolesnę Lietuvos planuojamą paramą Ukrainai, galimybes stiprinti trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą Liubline, Ukrainos santykius su Europos Sąjunga, NATO ir JAV.

„Rusijai vykdant neįprastą karinių pajėgumų telkimą prie Ukrainos sienų, šalis yra rimtos karinės grėsmės akivaizdoje. Ukrainos kova yra ir mūsų kova. Suprantame, kad V.Putinas nori pakeisti Ukrainos pasirinktą euroatlantinę politinę kryptį, turėti šią šalį savo įtakos sferoje. Vakarų politinė vienybė bei praktinė pagalba Ukrainos kariuomenei šiuo metu yra kritiškai svarbi“, – teigė Lietuvos krašto apsaugos ministras.

Vizito metu ministras susitiko ir su Ukrainoje tarnaujančiais Lietuvos kariais. Taip pat buvo pasirašytas trišalis Lietuvos, Sakartvelo ir Ukrainos susitarimas dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

Be kita ko, Ukrainai perduota dalis Lietuvos karinės paramos. Vyriausybė spalį numatė Ukrainos kariuomenei neatlygintinai perduoti 490 šarvinių liemenių ir balistinių diržų.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, anksčiau Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų ir šaudmenų, o bendra 2014–2021 metais Lietuvos materialinė parama Ukrainai siekia 6 mln. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min