Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kineziterapeutai švenčia: šios srities specialistai Lietuvoje ruošiami jau 65 metus

Kineziterapijos specialistai padeda sveikti ne tik įvairias traumas patyrusiems pacientams
LKKA nuotr. / Kineziterapijos specialistai padeda sveikti ne tik įvairias traumas patyrusiems pacientams
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 1-ąją Lietuvos kineziterapiautai minės dvi sukaktis. Kineziterapijos studijoms Lietuvos kūno kultūros akademijoje sukanka 65-eri, o Lietuvos kineziterapeutų draugijai – 15 metų.

Daugiau nei 60 metų kineziterapiautus ruošianti Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) kasmet išleidžia naują šių specialistų kartą. Dabar žinomi kaip kineziterapiautai, anksčiau, po Antrojo pasaulinio karo įkurtame Lietuvos valstybiniame kūno kultūros institute, jie vadinosi gydomosios kūno kultūros specialistais.

Pasak LKKA Taikomosios fiziologijos ir kineziterapijos katedros docentės ir Lietuvos kineziterapeutų draugijos pirmininkės dr. Gražinos Krutulytės, kineziterapijos studijos vis labiau reikalingos ir populiarios mūsų šalyje.

LKKA nuotr./Kineziterapija
LKKA nuotr./Kineziterapija

„Kineziterapeuto kvalifikaciją turintys specialistai gali dirbti ligoninėse, poliklinikose, reabilitacijos, vaikų ugdymo įstaigose, sveikatingumo centruose, sveikatos kabinetuose, privačiose klinikose, palaikomojo gydymo ir slaugos institucijose. Kineziterapeutai dirba valstybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, administruoja, rengia ir vykdo įvairius nacionalinius ir tarptautinius projektus bei programas“, – sakė doc. dr. G.Krutulytė.

Pasak jos, be šios srities specialistų neįsivaizduojama sveikatos apsaugos sistema.

„Jie kineziterapinėmis priemonėmis ir metodais gydo po traumų ar ligų sveikstančius žmones: ištiria ir įvertina pacientą (funkcinę būklę ir fizinį pajėgumą), nustato kineziterapinę diagnozę ir poreikį, sudaro kineziterapijos programą, ją vykdo, vertina kineziterapijos efektyvumą. Kineziterapeutai gydo visus ligonius, kuriems sutrikusi judėjimo funkcija. Tai gali būti ir ligoniai po insulto ar infarkto. O gal išniręs petys ar pirštas“, – ligas vardino pašnekovė. Lietuvos kineziterapeutų draugijos pirmininkės teigimu, šiuo metu draugija vienija daugiau kaip 500 specialistų.

Minėdami svarbias sukaktis Lietuvos kineziterapeutai spalio 1-2 dienomis Kaune rengia tarptautinę konferenciją, kurioje diskutuos apie šios srities pasiekimus, problemas ir ateities perspektyvas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min