Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2019 09 02

Kinijos ambasada atmeta Lietuvos priekaištus: tai buvo spontaniška akcija

Kinijos ambasada pirmadienį pareiškė nesutinkanti su Lietuvos Vyriausybės kaltinimais dėl incidento praėjusį mėnesį, kai grupė Kinijos valdžios rėmėjų įsivėlė į konfliktą su paramą Honkongui reiškusiais Lietuvos aktyvistais.
Vilniuje – paramos akcija Honkongo keliui
Į Vilniuje vykusią paramos Honkongui akciją atėjo ir Kiniją palaikantys žmonės / Visvaldo Petroko nuotr.

Kinijos ambasada tikina, kad Pekino rėmėjai į Vilniaus Katedros aikštę rugpjūčio 23 dieną susirinko spontaniškai, o ambasada apsiriboja konsulinės pagalbos teikimu savo piliečiams.

Kinijos ambasada Honkongo protestuotojus pavadino riaušininkais ir atmetė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos priekaištus, kad ambasados atstovų veiksmai pažeidė viešąją tvarką.

„Kinijos piliečiai Lietuvoje laikėsi Lietuvos įstatymų ir neturėjo jokių ketinimų trikdyti renginių „Baltijos keliui“ paminėti, rugpjūčio 23 dieną vykusių Vilniaus Katedros aikštėje“, – rašoma BNS atsiųstame ambasados komentare.

„Tai buvo Kinijos piliečių, išreiškusių savo nepasitenkinimą dėl saujelės antikiniškų aktyvistų, palaikiusių riaušininkus Honkonge, Kinijoje, spontaniški veiksmai. Kinijos piliečių Lietuvoje teisės į saviraišką turėtų būti gerbiamos ir ginamos“, – teigia diplomatinė atstovybė.

„Ambasada turi pareigą teikti konsulinę apsaugą Kinijos piliečiams užsienyje ir nepadarė nieko, kas pažeistų viešąją tvarką“, – rašoma komentare.

Ambasada taip pat pabrėžė, jog „labai tikisi, kad tokie renginiai, juodinantys Kinijos vyriausybę, ateityje nebepasikartos“.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pirmadienį iškvietė Kinijos ambasadorių Zhifei Shen ir įteikė jam notą dėl incidento per rugpjūtį Vilniuje vykusį mitingą Honkongui palaikyti.

Notoje teigiama, kad ambasados darbuotojai „dalyvavo organizuojant Kinijos piliečių neteisėtus veiksmus per šį incidentą“.

Ministras Linas Linkevičius BNS sakė, kad Kinijos diplomatai peržengė deramas ribas – jo teigimu, diplomatai gali stebėti demonstracijas, bet turėtų susilaikyti nuo aktyvių veiksmų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Linkevičius

„Kai kurių diplomatų elgesys, pagal mūsų turimą informaciją, peržengė tas ribas, kurias turėtų sau leisti diplomatai. Dėl to išreiškėme apgailestavimą ir reikalavimą, kad ateityje panašūs veiksmai nesikartotų“, – BNS sakė ministras.

„Mūsų vertinimu, tai prasilenkia su diplomato statusu. Dalyvavimas veiksmuose buvo aktyvesnis negu derėtų. Lietuva yra laisva šalis, čia galima laisvai reikšti mintis ir nuomones, bet tą reikia daryti nepažeidžiant viešosios tvarkos. Tai pasakytina pirmiausia apie piliečius, bet diplomatinis korpusas turi būti neutralus. Stebėti galima, bet jie neturėtų aktyviau dalyvauti demonstracijose ar piketuose“, – pridūrė L.Linkevičius.

Ministras sakė tikįs, kad šis incidentas neatsilieps dvišaliams Lietuvos ir Kinijos santykiams.

„Tikiuosi, kad neatsilieps. Apskritai mūsų santykiai vystosi pragmatiškai, gerbiant vieniems kitų interesus, tikiuosi, taip bus ir ateity“, – sakė ministras.

Incidentas Vilniaus Katedros aikštėje įvyko rugpjūčio 23 dieną, baigiantis demonstracijai, kurioje apie šimtas žmonių susirinko pareikšti paramą Honkongo aktyvistams, tądien atkartojusiems Baltijos kelią.

Iš pradžių grupelė Kinijos rėmėjų mitingą stebėjo aikštės prieigose, tačiau vėliau įsimaišė tarp protesto iniciatorių. Tarp Honkongo ir Kinijos rėmėjų kilo susistumdymas.

Praėjusią savaitę Lietuvos policija dviem Kinijos piliečiams dėl viešosios tvarkos trikdymo skyrė po 15 eurų baudas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius