TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino centre – filmas gestų kalba

Kino salė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pirmąjį Lietuvoje gestų kalba sukurtą filmą kauniečiai galės išvysti pirmadienį kino centre „Forum Cinemas“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaune esančiame kino centre „Forum Cinemas“ netrukus debiutuos unikalus filmas. Pirmą kartą Lietuvos kino istorijoje žiūrovai galės išvysti filmą, kuriame istorija pasakojama ne garsu, bet gestų kalba.

Kino juostą „Metų eksponatas 1827“ pernai sukūrė grupė Čekijos menininkų. „Visi jo kūrėjai – aktoriai, kūrybinė grupė ir prodiuseriai – yra kurtieji. Kiek teko girdėti, Europoje tai – pirmasis gestų kalba sukurtas filmas. JAV, kur kurčiųjų bendruomenė dar platesnė, tokios kino produkcijos yra nemažai“, – pasakojo Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijos pirmininkas Mykolas Balaišis.

Jei pavyktų gauti finansavimą, gestų kalba filmą galėtų sukurti ir lietuviai. Idėjų ir iniciatyvos turime ne vienam filmui, sakė M.Balaišis

Būtent šios bendruomenės iniciatyva filmas atvežtas į Lietuvą. „Mano giminaitis, daug laiko praleidžiantis užsienyje, sužinojo, kad čekai sukūrė tokį filmą. Kai apie tai užsiminė man, supratau, kad reikia jį atvežti į Lietuvą“, – prisiminė M.Balaišis. Kaunietis džiaugėsi, jog jo sumanymą palaikė ne tik bendruomenės nariai, bet ir komercinio kino teatro vadovai. „Kreipėmės į „Forum Cinemas“ ir sulaukėme teigiamo atsakymo. Todėl dabar filmą galės išvysti kauniečiai ir vilniečiai“, – džiugesio neslėpė Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijos vadovas. Kaune esančiame kino centre filmo premjera įvyks pirmadienį, gegužės 18 dieną, vėliau ir Vilniuje.

„Filmų žiūrėjimo prasme kurtieji yra nuskriausti. Todėl sulaukę prašymo pas mus demonstruoti gestų kalba sukurtą filmą, nedvejodami sutikome“, – sakė „Forum Cinemas“ rinkodaros vadovas Dainius Beržinis. Verslininkai nusprendė, jog bilietai į kino seansus kainuos pigiau – 14 Lt.

Filmo seansuose laukiami ne tik kurtieji, bet ir kiti žiūrovai, kuriems kūrinio istorija yra išversta lietuviškais subtitrais.
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min