Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino seansas kvies į amžinąjį miestą

R.Rosselini filmas "Roma - atviras miestas".
Kadras iš filmo / R.Rosselini filmas „Roma – atviras miestas"
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaune tęsiami projekto „Kinas mieste, miestas kine" renginiai. Antradienį kauniečių dėmesio lauks legendinio režisieriaus Roberto Rossellini filmas apie amžinąjį miestą – Romą.

Sako, visi keliai veda į Romą. Galima tik pridurti, jog kaip tik be italų kinematografininkų neįsivaizduojama ir kino istorija. Taigi dvi ateinančias savaites „Kinas mieste, miestas kine“ filmų peržiūros bus dedikuotos italų kinui ir jų sukurtiems filmams apie amžinąjį miestą – Romą.

R.Rossellini filmas „Roma – atviras miestas“ laikomas vienu geriausiu filmu kino istorijoje. 1946 metais juosta buvo įvertinta Kanų kino festivalio Didžiuoju prizu, o 1947 metais – nominuota „Oskaro“ apdovanojimui už geriausią scenarijų.

Italų neorealizmo tėvu vadinamas R.Rossellini šią juostą filmavo karo nusiaubtose Romos gatvėse. Čia pat filmuojant buvo kuriami dialogai bei scenos. Dramoje vaizduojami 1944-ieji, kai Italijos sostinė buvo paskelbta miestu be karinių objektų ir gynybinių įtvirtinimų. Juostoje jaudinamai pasakojama apie italų rezistenciją, tikroviškai perteikiamas baimės jausmas. 

Itališko kino peržiūroms lauko ekranas bus perkeltas į garsųjį Žaliakalnio mikrorajoną, stereotipais suaugusį su Kauno, laikinosios sostinės, įvaizdžiu. Dabartinis Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas yra įsikūręs vaizdingoje Žaliakalnio vietoje, kuri žinoma kaip Pelėdų kalnas. Įdomu, jog ne tik senamiesčio ansambliuose, bet ir Žaliakalnio erdvėse galima rasti užuominų apie Italiją ir jos kultūrą. Kitoje Žaliakalnio pusėje ano meto Kaune stovėjo Italijos pasiuntinybės pastatas.

Vieta: J.Vienožinskio menų fakulteto kiemas (A.Mackevičiaus g. 27)  

Laikas: rugpjūčio 25 d., antradienis, 21.30 val. 

Filmas: „Roma – atviras miestas“ („Roma, città aperta“, rež. Roberto Rossellini, 1945)

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min