15min be reklamos
2022 11 29, 09:13 Atnaujinta 2022 11 29, 09:41

Kinta VVT darbuotojų darbo sąlygos: bus išmokėti didesni atlyginimai, pristatyti nauji poilsio nameliai

Įvedus naują darbo apmokėjimo sistemą, „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų asmenines sąskaitas jau pasiekė vidutiniškai 15,5 proc. didesni atlyginimų avansai. Gerėja ir kitos darbo sąlygos – pakeisti grafikai kokybiškam pietų ir poilsio laikui, atsisakyta žalų išskaičiavimo dėl eismo įvykių. Atsižvelgus į vairuotojų pastabas, Vilniaus miesto savivaldybė patobulino poilsio patalpų galinėse maršrutų stotelėse projektą – tokių mieste bus įrengta 11, rašoma VVT pranešime žiniasklaidai.
Poilsio nameliai
Poilsio nameliai / VVT nuotr.

Nauja VVT darbo apmokėjimo sistema siūlo konkurencingą darbo užmokestį. Autobusų ir troleibusų vairuotojams atlyginimai vidutiniškai kyla 20 proc., iki 2015 eurų prieš mokesčius. Bendrovė nuo 2021 metų rugsėjo darbuotojų algų kėlimui skyrė 3,2 mln. eurų. Nauji atlyginimai darbuotojams bus išmokėti jau šią savaitę ir jiems skirta dar 3,2 mln. eurų šiais metais.

„Didžiausias mūsų rūpestis yra užtikrinti darbuotojams kuo geresnes darbo sąlygas, dėl to darome konkrečius darbus. Pavyzdžiui, rugsėjo mėnesį pakeista virš 90 proc. viešojo transporto grafikų, kad vairuotojai turėtų 45 minučių pertraukas. Taip pat keitėme darbo apmokėjimo sistemą, kuri garantuoja didesnį atlyginimą mažiausiai uždirbantiems ir gali pasiūlyti konkurencingą darbo užmokestį rinkoje”, – sako VVT vadovas Darius Aleknavičius. 

Nauja darbo apmokėjimo sistema yra teisingesnė visų darbuotojų atžvilgiu, nes nebelieka situacijų, kai už tą patį ir lygiavertį darbą buvo fiksuojami reikšmingi apmokėjimo skirtumai. Ji kurta įvertinus darbuotojų nuomones ir dalis priedų pakeisti didesniu valandiniu atlyginimu. Kaip ir iki šiol, skaičiuojant darbo užmokestį yra įvertinamas darbo stažas, darbo sudėtingumas ir kokiu grafiku dirba vairuotojas.

Vis dėlto įmonės profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius teigia, kad nesutarus dėl esminio reikalavimo – įtraukti darbo apmokėjimo sistemą į kolektyvinę sutartį, ateinantį pirmadienį planuojamas streikas įvyks.

„Streikas vyks, pagrindinis reikalavimas – kad įmonėje būtų pasirašyta kolektyvinė sutartis su joje esančia darbo apmokėjimo sistema, tvariais darbo ir socialiniais standartais. Žmonės aktyviai registruojasi, bet kokiu atveju, gruodžio 5 dieną streikas prasidės“, – BNS antradienį sakė A.Markevičius.

Jo teigimu, paskelbus registraciją, per nepilną parą norą streikuoti jau pareiškė apie 200 vairuotojų ir kitų darbuotojų.

Nauji poilsio nameliai vairuotojams

2021 m. metų pabaigoje VVT pastatė pirmą poilsio ir pietų namelį Skalvių žiede. Jame įrengta virtuvėlė, daiktų saugykla, kondicionierius. Darbuotojai teigiamai įvertino poilsio patalpų įrengimo idėją. Atsižvelgiant į jų atsiliepimus, metų eigoje nuspręsta dar tobulinti namelių projektą ir jis perduotas miesto savivaldybei.

Pagal parengtą projektą nauji konteinerinio tipo poilsio nameliai bus erdvesni ir užtikrins higienines sąlygas, kurių nebuvo iki šiol – bus įrengtas vanduo ir tualetai. Taip pat projekte numatyta įrengti elektrinių autobusų krovimo vietas. Planuojama, kad mieste tokių naujų poilsio namelių atsiras 11, o pirmasis jau rekonstruojamas Dariaus ir Girėno gatvėje.

15min primena, kad lapkričio viduryje pranešta, jog Vilniaus savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) profesinė sąjunga gruodžio 5 dieną skelbia neterminuotą streiką.

Spalį turėjęs vykti ir po derybų su administracija atidėtas streikas vis dėlto įvyks, nes VVT administracija pasitraukė iš susitarimo, pagal kurį bendrovė įsipareigojo nuo lapkričio dešimtadaliu didinti darbuotojų atlyginimus.

VVT pranešė, jog traukiasi iš rugsėjo pabaigoje pasiekto susitarimo, nes tolesnėse derybose nepavyko susitarti dėl bendrovės pasiūlytos naujos darbo apmokėjimo sistemos. Vis dėlto VVT žada laikytis įsipareigojimų ir didinti darbuotojams atlyginimus 10-20 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min