Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 25d. 14:09

Kirpėjų kvalifikacijos vertintojai persistengė

Kirpėjai, neišlaikę egzamino ir neturintys jų kvalifikaciją liudijančio pažymėjimo, negalės dirbti savo darbo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kirpėjai, neišlaikę egzamino ir neturintys jų kvalifikaciją liudijančio pažymėjimo, negalės dirbti savo darbo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kirpėjus paragino nepasitikėti VšĮ Grožio specialistų profesinės raidos centro platinta informacija, esą jo suteikiamo kvalifikacijos pažymėjimo neturintys kirpėjai negalės dirbti savo darbo. Skelbiama, jog skleista informacija neatitinka tikrovės ir prieštarauja Profesinio mokymo įstatymo nuostatoms. Tuo tarpu minėtos įstaigos direktorius Igoris Opriško tikina, kad platinti pranešimai buvo klaidingai interpretuoti.

Grožio specialistų profesinės raidos centro profesionalių kirpėjų raidos programa yra neformalaus mokymo programa. Ją baigusiems nėra išduodamas valstybės pripažįstamas kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas. Tai reiškia, kad minėtą programą reikėtų vertinti tik kaip kirpėjų kvalifikacijos tobulinimo programą“, – aiškino Birutė Kindurienė, profesinių kvalifikacijų pripažinimo koordinatorė, SADM Žmogiškųjų išteklių plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Tuo tarpu dar gegužės mėnesį Grožio specialistų profesinės raidos centro išplatintame pranešime spaudai buvo tvirtinama, jog be centro išduodamo sertifikato kirpėjai negalės dirbti. „Buvo tokia informacija. Ten persistengta“, – pripažino I.Opriško.

Jis „15min“ aiškino, kad jo vadovaujamos įstaigos suteikiamos kvalifikacijos kategorijos yra tęstinis mokslas, aukštesnės kvalifikacijos už tas, kurias kirpėjai gauna baigę valstybines programas. „Šiuo metu įstatymų bazė yra tokia: baigei valstybinę programą, gali dirbti. Mes tą konstatuojame“, – sakė direktorius.

Gali ramiai dirbti

Ketvirtadienį išplatintame pranešime SADM pažymėjo, jog Grožio specialistų profesinės raidos centro išduodami pažymėjimai gali būti vertinami tik kaip neformalių mokymų dokumentai. Asmenys, turintys valstybės pripažintus kirpėjo kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus, gali ir galės dirbti pagal profesiją – Lietuvoje norint dirbti kirpėju nereikia jo profesinės kvalifikacijos vertinimo.

Tačiau I.Opriško tikino, kad Grožio specialistų profesinės raidos centro platinta informacija buvo tiesiog neteisingai suprasta. „Žmonės suprato, kad jei negauni mūsų pažymėjimo, dirbti negali. Negalės dirbti, kai bus priimta sistema, o kol kas ji nepriimta. Tauta apvertė procesą, galva atsirado ten, kur kojos“, – sakė direktorius ir tikino, kad jo vadovaujama įstaiga atstovauja Vakaruose egzistuojančiai sistemai, kuri Lietuvoje dar nėra oficialiai įtvirtinta.

„Pagal planus, kuriuos žinau, šiemet turi būti paruoštos taisyklės, kurios turi galioti nuo kitų metų“, – I.Opriško žadėjo, kad vakarietiška sistema netrukus pasieks Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min