Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kišenpinigiai vaikui – išlaikymo dalis

Neviena Lietuvos įmonė šiemet atsisakė Kalėdinių vakarėlių. Viskas - taupymo sumetimais.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kišenpinigiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tokią išvadą savo nutartyje paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacinėje byloje išnagrinėjęs ginčą dėl nepilnamečiams skirto išlaikymo įsiskolinimo dydžio.

Teismas konstatavo, kad „nedidelės vertės nuolat teikiamos lėšos, kurios skirtos vaiko būtiniems poreikiams užtikrinti ir kuriomis savarankiškai disponuoja pats vaikas (kišenpinigiai), sudaro dalį vaikui teikiamo išlaikymo“. Jei jis neteikiamas, tai gali sudaryti išlaikymo įsiskolinimo dalį.

Anot bylą nagrinėjusios LAT teisėjų kolegijos, „jei yra įrodytas kišenpinigių teikimas, atsiranda pagrindas sumažinti dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui įsiskolintą sumą“.

Kišenpinigiais, pasak LAT, gali būti laikomos nedidelės pinigų sumos, skirtos pietums, transportui, kino teatrui ir panašiai. Kišenpinigių skyrimo tikslai gali skirtis priklausomai nuo vaiko amžiaus ir poreikių.

LAT taip pat atkreipė dėmesį, jog kišenpinigius būtina skirti nuo didesnės vertės proginių ar kitų papildomų išlaidų (pavyzdžiui, dovanų vestuvių, mokyklos baigimo ir kitų įsimintinų progų pagrindu), jei tai nepriskirtina prie būtinųjų išlaikymo išlaidų. Proginės ir kitos papildomos išlaidos, kitaip nei kišenpinigiai, nelaikytinos teikto išlaikymo sudedamąja dalimi, t. y. jos į išlaikymą nėra įskaičiuojamos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Alimentai Vaikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min