Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kitą savaitę Jonavoje aidės šūviai ir griaudės sprogimai – kariuomenė pratybas nusprendė surengti ne poligone, o mieste

Kariškiai Jonavoje
Srž. Nerijaus Vito nuotr. / Kariškiai Jonavoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį ir antradienį Jonavoje mieste įvyks didžiausios šiais metais Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pratybos „Aršus vilkas 2“. Jų metu batalionas kartu su priskirtais padaliniais vykdys puolimo operaciją ir naikins miesto objektuose įsitvirtinusius priešiškų pajėgų kovotojus.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, pratybos „Aršus vilkas 2“ unikalios tuo, kad pirmą kartą bataliono istorijoje puolamojo tipo karinė operacija bus vykdoma ne kariniame poligone, kaip įprastai, o Jonavos mieste. Šią idėją noriai parėmė Jonavos miesto gyventojai, leidę jiems priklausančius pastatus panaudoti karių mokymui.

Kartu su algirdiečiais ir priskirtais Karo policijos, Oro gynybos, Artilerijos batalionų padaliniais mokymuose dalyvaus ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai, Jonavos miesto ir rajono savivaldybės bei Jonavos policijos atstovai. Iš viso pratybose veiks apie 900 karių ir civilių ir 70 kovos technikos vienetų. Kariai dalyvaus su visa karine technika ir ginkluote – sunkiaisiais kulkosvaidžiais ginkluotais šarvuočiais M113, vidutiniais ir lengvaisiais pėstininkų ginklais, mobiliuoju ryšių mazgu, cheminio užterštumo šalinimo įranga. Karo inžinieriai įrengs pontoninę perkėlą per vandens telkinį. Ir savi, ir priešiškas pajėgas imituojantys kariai pratybų metų naudos garsinius šaudmenis bei pirotechniką.

Apie artėjančius mokymus Jonavos mieste informacija pradėta skleisti jau rugsėjo viduryje. Gyventojus perspėti kariams padėjo Jonavos laikraščiai ir televizija, visame mieste kariai kabino plakatus, gyventojai buvo informuojami net šv. Mišių metu Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas – vienas iš mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" padalinių. Nuo 2008 m. balandžio mėnesio batalionas komplektuojamas tik profesinės karo tarnybos kariais. Aprūpintas naujausia ginkluote ir technika, batalionas yra pasirengęs vykdyti visas 5 straipsnio NATO operacijas Lietuvoje ir už jos ribų. Pagrindinė bataliono funkcija – išlaikyti aukštą padalinių, paskirtų į bataliono grupę parengtį dalyvaujant operacijose už Lietuvos ribų ir vykdant savo šalies gynybą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min