Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kitą savaitę ketinama pradėti derybas dėl naujos Vilniaus valdančios daugumos

Raimundas Alekna
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Raimundas Alekna
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą pareiškę, kad jų frakcija galės Vilniaus mieste derėtis ir su kitais politiniais partneriais dėl valdančios daugumos, jeigu nepavyks per kelias artimiausias dienas suderinti pozicijų su Artūro Zuoko šalininkais bei socialdemokratais, „darbiečiai“ sprendimų priimti neskuba. Šeštadienio popietę Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas teigė su niekuo apie tai nesikalbėjęs ir pasiūlė palaukti pirmadienio.

„Aš pats nebuvau susitikęs, o frakcija kalbasi. Bet kol kas nėra rezultatų, tai nėra apie ką ir kalbėti. Manau, pirmadienį galėsime pasakyti ką nors konkretesnio“, – sakė V.Uspaskichas.

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Raimundas Alekna nusiteikęs jau kitą savaitę sėsti prie derybų stalo ir pradėti naujos koalicijos sudarymo procesą. „Jie priėmė sprendimą, kad frakcija gali derėtis su kitais galimais politiniais partneriais, tai mes tariamės, kad vėliausiai pirmadienį pradėsime konsultacijas su Jonu Pinskumi (Darbo partijos frakcijos Vilniaus taryboje atstovas, vicemeras – aut.past.)“, – sakė R.Alekna.

Paklaustas, ar toks Darbo partijos elgesys su dabartiniais savo koalicijos partneriais neprimena savotiško šantažo ir ar nesibaimina, kad su panašiomis problemomis susidurs ir konservatoriai, jeigu sudarys bendrą koaliciją, R.Alekna tikino taip nemanąs.

„Gali šantažuoti, jeigu tu leidiesi šantažuojamas. Ne mano natūra iki šiol buvo, kad labai leisčiausi šantažuojamas. Mes kalbėjomės apie tai, kad visi partneriai yra mums vienodai svarbūs, juos reikia gerbti ir turime siekti bendro sutarimo. O jį pasiekę turime jo laikytis. Aš manau, kad tai vienas vienintelis kelias, kaip mes galime sudaryti naują koalicinę daugumą“, – sakė R.Alekna.

Anot R.Aleknos, dabartinės koalicijos pagrindinis siekis buvo išrinkti merą, todėl tokie tikslai yra labai trumpalaikiai ir su jais netoli nueinama. „Mums svarbiausia, kad suformuotume darbingą koaliciją, kuri aiškiai suvokia savo vaidmenį, įsipareigojimus, atsakomybę ir to laikosi“, – kalbėjo buvęs sostinės meras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min