Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kitą savaitę paaiškės tyrimo dėl duomenų perdavimo Baltarusijai rezultatai

Alesius Beliackis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Alesius Beliackis
Šaltinis: 15min
0
A A

Suburta tarpžinybinė grupė, tirianti, kaip Lietuva galėjo perduoti informaciją apie Baltarusijos žmogaus teisių gynėją Alesių Beliackį, darbą baigs kitą savaitę. Trečiadienį paaiškinimus darbo grupei turi pateikti Baltarusijai dokumentus išsiuntusi Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorė Aušra Bernotienė.

Teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius teigė, kad darbo grupė kol kas lieka nusiteikusi dėl šios istorijos nekapoti galvų.

„Ponia A.Bernotienė vakar grįžo po atostogų, šiandien aš turėčiau gauti oficialius jos paaiškinimus. Tada mes sėdėsime, aiškinsimės ir priiminėsime sprendimus. Kaip jau esame minėję, nemanome, kad reikėtų imtis galvų kapojimo“, – trečiadienį sakė T.Vaitkevičius.

Lenkijoje duomenis Baltarusijai perdavę prokurorai dar vakar neteko pareigų, tačiau Teisingumo viceministras prašo Lietuvos ir Lenkijos situacijų nelyginti.  

„Vienprasmiškai gretinti Lenkijos atvejo ir mūsų, matyt, neverta. Negaliu iki galo komentuoti Lenkijos atvejo aplinkybių, tačiau pagal pateiktą informaciją žiniasklaidoje, lenkų prokurorai buvo informuoti ir įspėti, jog tokios informacijos nedera teikti.

Mūsų atveju, Teisingumo ministerija konkrečių indikacijų, instrukcijų, nurodymų nebuvo gavusi, todėl darbo grupei būtina įvertinti visas aplinkybes, visų institucijų, visų pareigūnų veiksmus, kurie buvo kompetentingi atlikti vieną ar kitą veiksmą, kad ateityje išvengtume tokių klaidų“, – kalbėjo ministras.

Primename, kad Teisingumo ministerija perdavė Baltarusijai duomenis apie žmogaus teisių gynėjo A.Beliackio bankines sąskaitas. Teisingumo ministerija sako nežinojusi, kad perduodami duomenys yra apie žmogaus teisių gynėją.

Tuo tarpu Seimo narys Saulius Stoma trečiadienį kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, nes įtaria, kad dokumentus Baltarusijai perdavusi Teisingumo ministerijos darbuotoja A.Bernotienė tai padarydama galėjo siekti ir asmeninės naudos.

Pranešime spaudai parlamentaras teigia gavęs informacijos, kad A.Bernotienės, pasirašiusios kreipimąsi į teismą, sutuoktinis advokatas Egidijus Bernotas turi verslo interesų Baltarusijoje ir „gali būti priklausomas nuo šios autoritarinės valstybės pareigūnų“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min