Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 15, 18:14

Kitąmet Klaipėdoje lankysis istoriniai regatos „Baltic Sail“ burlaiviai

Kitą vasarą per Jūros šventę į Klaipėdą atplauks „Baltic Sail“ regatos burlaiviai, pranešė viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“.
Klaipėdoje viešės regatos „Baltic sail“ burlaiviai.
Klaipėdoje viešės regatos „Baltic sail“ burlaiviai. / Jūros šventės organizatorių nuotr.

Aštuoni Baltijos pakrantės miestų vadovai, tarp jų ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, praėjusią savaitę atnaujino daugiau nei dešimtmetį įgyvendinamą projektą „Baltic Sail“.

Rostoke, Vokietijoje, pasirašyta sutartis dėl bendradarbiavimo 2022–2026 metais, ji leis kitą vasarą per Jūros šventę Klaipėdoje džiaugtis istoriniais burlaiviais.

„Šios sutarties pasirašymas – labai aiški ir nedviprasmiška Klaipėdos miesto deklaracija, kad miestas buvo, yra ir lieka atviras visų klasių burlaiviams, ypač didžiųjų, kurių burių šlamėjimo miestiečiai tikrai nepamiršo. Būdami šiame tinkle, mes ne tik įgyjame teisę kviesti didžiausius burlaivius, bet ir įsipareigojame deramai sutikti ir priimti juos bei sukurti šventę, kuri džiugintų ne tik klaipėdiečius, bet ir visą Lietuvą“, – sakė V.Grubliauskas.

Anot jo, šia sutartimi deklaruojama, kad Lietuva yra, buvo ir bus tikra jūrinė valstybė, o Klaipėda yra jūrinės valstybės simbolis.

Pasirašyta sutartimi numatomas bendradarbiavimas organizuojant uostų festivalius atitinkamuose miestuose arba veikiančiose laivybos vietose.

„Baltic Sail“ siekiama remti unikalia Europos jūrinio paveldo dalimi esančią laivybos kultūrą, ypač, laivybos tradicijų – tradicinių laivų išsaugojimą ir priežiūrą.

Atsižvelgiant į tai, „Baltic Sail“ siekiama sudominti senovinių burlaivių ir kitų tradicinių laivų savininkus plaukti į partnerių uostus bei kartu su praktikantais, svečiais buriuoti Baltijos jūros regione. Taip pat siekiama iš Europos jūrinių tradicijų, jūros paveldo vietų ir sąrašų sukurti skiriamąjį Baltijos jūros regiono ženklą, remti partnerių bendradarbiavimą, vykdyti bendrą rinkodarą, taip kuriant ilgalaikį ir augantį jūrų turizmo tinklą Baltijos jūros regione.

Sutartis pasirašyta per Rostoke vykstantį 31-ąjį festivalį „Hanse Sail“. Jame dalyvauja daugiau nei 100 tradicinių burlaivių, tarp jų ir Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis „Brabander“.

Sutartį dėl dalyvavimo Baltijos buriavimo asociacijos veikloje ir bendro burlaivių regatų „Baltic Sail“ organizavimo 2022–2026 metais pasirašė Klaipėdos, Guldborgsundo (Danija), Gdansko (Lenkija), Karlskronos (Švedija), Rostoko (Vokietija), Ščecino (Lenkija), Turku (Suomija) miestų vadovai ir Zacnico uosto (Vokietija) generalinis direktorius.

„Baltic Sail“ pirmą kartą 1997 metais startavo keturiuose miestuose – Gdanske (Lenkija), Helsingore (Danija), Karlskronoje (Švedija) ir Rostoke (Vokietija). Klaipėdos miestas „Baltic Sail“ sutarties narys yra nuo 2009 metų

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min