Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Šimonytė: neturėtų įsigalioti nauji ar netikėti mokesčių pakeitimai, bet kils dyzelino ir rūkalų akcizai

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, teigiamą efektą valstybės biudžetui gali duoti tik papildomas išlaidų mažinimas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad kitąmet neturėtų įsigalioti jokie nauji ar netikėti mokesčių pakeitimai. Biudžeto deficitas bus mažinamas kitais būdais.

I.Šimonytė interviu dienraščiui „Vilniaus diena“ užsiminė, kad kitąmet numatoma tik padidinti dyzelino ir cigarečių akcizus, kaip įrašyta į Lietuvos įsipareigojimų ES paketą. Tačiau kol kas atidedamos diskusijos dėl nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių įvedimo, taip pat gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčių tarifų keitimo.

Paklausta, ar kitąmet įmanomas mokesčių didėjimas, I.Šimonytė atsakė: „Kai kurių mokesčių didinimas ne tik įmanomas, bet ir privalomas. Šiuo atveju kalbama apie dyzelino ir cigarečių akcizą, tai yra įsipareigojimai ES.“

Tačiau apie kitų mokesčių didinimą ar naujų įvedimą kitais metais ministrė nekalba. Pasak jos, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo kėlimo „šiuo metu nėra ant politikų diskusijų darbo stalo“.

Paklausta apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) didinimą, I.Šimonytė neatmetė, kad dabar 15 proc.  tarifas ateityje gali pasikeisti. Tačiau esą tik tuomet, kai bus įgyvendinta „Sodros“ reforma ir dalis pensijų bus pradėta mokėti iš valstybės biudžeto.Numatoma tik padidinti dyzelino ir cigarečių akcizus, kaip įrašyta į Lietuvos įsipareigojimų ES paketą.

Be to, ministrė pabrėžė, kad padidinus GPM, būtų sumažintos įmokos į „Sodros“ biudžetą. „GPM didinimas įmanomas tik tuo atveju, jeigu mes darome „Sodros“ reformą ir vadinamąją pensijos solidarumo dalį perkeliame į valstybės biudžetą. Tokiu atveju į valstybės biudžetą turėtų būti surinkta lėšų. Tai galima padaryti didinant esamų mokesčių, keliaujančių į biudžetą, tarifus“, – teigė I.Šimonytė.

„Bet lygiai taip pat mažėtų įmokos „Sodrai“. Vietoj dabartinių 30 proc. būtų tik keliolika procentų, o tai, manau, yra visiems labai gerai, nes atsirastų papildoma motyvacija žmonėms dalyvauti „Sodros“ kaupimo sistemoje. Darbdaviui tai automatiškai mažintų išlaidas, pradingtų iniciatyva mokėti vokeliuose“, – pridūrė ji.

Finansų ministrė prognozuoja, kad šio rudens pradžioje bus tiksliai apskaičiuota, kokia „Sodros“ dalis turėtų nukeliauti į valstybės biudžetą, kiek bus galima mažinti „Sodros“ įmokas ir atitinkamai koreguoti kitų mokesčių tarifus.

Ji prognozavo, kad GPM bei „Sodros“ įmokų kolyčiai galimi tik nuo 2012 metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min