Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kivirčo centre – mokestis už atliekas

Klaipėdos rajono politikų patvirtinti atliekų surinkimo įkainiai kur kas mažesni nei uostamiestyje.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Klaipėdos rajono politikų patvirtinti atliekų surinkimo įkainiai kur kas mažesni nei uostamiestyje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Klaipėdos rajono politikų patvirtintos vietinės rinkliavos už komunalines atliekas taisyklės sulaukė kritikos.

Taisyklės, pagal kurias rajono gyventojai mokėtų kur kas mažiau nei Klaipėdos, sukritikuotos uostamiesčio valdininkų. Esą tokios kainos – nepagrįstai mažos ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC) tektų patirti didžiulių nuostolių. Savo ruožtu rajono politikai pageidauja, kad būtų pasirašyta koncesijos sutartis su KRATC, taip šiaip bendrovei būtų perduotas visas atliekų administravimas. Šioji savo ruoštu tokių įsipareigojimų kratosi.

Nutarta, kad maždaug 50 tūkst. rajono gyventojų už komunalinių atliekų išvežimą mokėtų ne pagal būsto plotą, kaip Klaipėdos mieste, o pagal gyventojų skaičių. Nustatyti ir įkainiai: daugiabučio gyventojas per metus mokėtų 54, individualaus namo mieste – 50, kaime – 28 Lt.

Paskaičiuota, kad net jei visi sąžiningai mokėtų rinkliavą, KRATC nuostoliai siektų apie 600 tūkst. Lt. „Mes nesame nusiteikę priešiškai rajono atžvilgiu. Paprasčiausiai yra bendrovė, kuri privalo dirbti pelningai, nes turi mokėti kreditus už sąvartyno statybas. Manome, kad rajono tarybos patvirtinti rinkliavos įkainiai aiškiai per maži“, – sakė Klaipėdos miesto tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis.

Kretingos ir Šilutės rajonų savivaldybės įkainius taip pat patvirtino pagal būsto gyventojų skaičių, tačiau jos prisiėmė ir įsipareigojimus pačioms administruoti mokesčius. Tokia pati sistema siūloma Klaipėdos rajonui, antraip KRATC neketina vežti atliekų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min