Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KK2: Lietuvą ruošiamasi paversti visos Europos sąvartynu

Šiukšlynas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šiukšlynas
Šaltinis: 15min
0
A A

LNK laida „KK2“ praneša, kad Vilniuje ir Klaipėdoje ketinama statyti naujas milžiniškas atliekų deginimo gamyklas. Kadangi mūsų šalis tokiam žingsniui nepasirengusi, atliekų naikinimas gali kelti mirtiną pavojų tūkstančiams Lietuvos gyventojų. Kam Lietuvai reikalingos dar dvi naujos atliekų deginimo gamyklos?

Teigiama, kad sumanytas planas iš aplinkinių valstybių gabenti atliekas į Lietuvą ir čia jas naikinti. Maža to, naujose Vilniaus ir Klaipėdos atliekų deginimo gamyklose ruošiamasi naikinti nerūšiuotas atliekas. Nors pagal Europos Sąjungos teisės aktus, atliekos gali būti naikinamos tik išrūšiuotos. Tačiau rūšiavimo sistema Lietuvoje neveikia. Nors šiukšlės ir metamos į atskirus konteinerius, tačiau proceso pabaigoje jos vis tiek sumaišomos! O jei bus deginamos sumaišytos – sklis mirtinai pavojingi garai.
Pavojingi junginiai susidarys toje pačioje krosnyje deginant maisto atliekas, sauskelnes, buitines chemines medžiagas ir kitokias šiukšles. Iš sudegintų medžiagų susiformavusios toksinės medžiagos nusės ant laukų ir klonių, o nuodai užterš aplinką.

Kodėl šitaip gviešiamasi Lietuvą paversti Europos valstybių atliekų naikinimo fabriku? O gi todėl, kad Europos sąjunga Lietuvai numačiusi skirti daugiau kaip aštuonis šimtus milijonų litų paramos atliekų tvarkymo sistemos plėtrai. Vien Vilniuje planuojamos statyti gamyklos vertė daugiau kaip pusė milijardo litų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min