Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda atlaikė krepšinio iššūkį

Klaipėdą jau paliko visi sirgaliai.
A.Venskaus nuotr. / Klaipėdą jau paliko visi sirgaliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos vyrų krepšinio čempionatas Klaipėdai jau baigėsi. Vakar miestą jau paliko dauguma sirgalių, krepšininkų, trenerių, teisėjų. Šešios dienos naujų iššūkių, nusivylimų ir atradimų.

Kai kurie po ilgai laukto čempionato skaičiuoja nuostolius, bet kai kurie spėjo ir pasipelnyti.

Sunkiai įsivažiavęs čempionatas paskutinę dieną jau sukosi be girgždesio. Klaipėdos arena pajuto, ką reiškia sausakimša salė ir tikrasis sirgalių antplūdis. Per Rusijos ir Slovėnijos rungtynes buvo beveik nelikę laisvų vietų.

Deja, dauguma slovėnų sirgalių į Klaipėdą atvyko tik dėl šių varžybų, todėl uostamiestyje neužsibuvo ilgėliau.

„Klaipėda – puikus miestas. Ir pats čempionatas einasi sklandžiai. Mes neturime jokių priekabių“, – 15min.lt sakė Rusijos rinktinę treniruojantis Davidas Blattas. Tiesa, jis turėjo ir pasiūlymų, pavyzdžiui, pageidavo, kad Klaipėdos arenoje būtų įrengti kambariai treneriams. 

„FIBA Europe“ organizacinis komitetas pirmadienio vakarą, vos pasibaigus paskutinėms grupės varžyboms, nusilenkė klaipėdiečiams, prisidėjusiems prie čempionato rengimo.

„Išsiskirti tikrai nebuvo lengva. Per tas dienas tapome kaip šeima. Po čempionato „FIBA Europe“ patikino, kad Klaipėda su šia užduotimi susitvarkė geriausiai“, – teigė prie organizavimo prisidėjusi Dalia Grikšaitė.

„Kiekvienam mūsų tai buvo didžiulis iššūkis. Juk ne kasdien dirbi su tokiomis pasaulinio lygio žvaigždėmis. Gailėtis turėtų tie, kurie patingėjo ir neatėjo nei į areną, nei prie jos, ir nepajuto šios šventės“, – teigė pašnekovė.

Klaipėdos arenoje savanoriavo apie 200 žmonių. Visa ši savaitė jiems tapo tikru išbandymu. Tačiau mechanizmas suveikė puikiai – nebuvo jokių nesklandumų. „Visi dirbo kaip bitės“, – sakė D.Grikšaitė.

Gruzinų sirgaliai išskrido namo

Klaipėdai dar prieš čempionatą žadėtas didelis gruzinų sirgalių antplūdis. Iš tiesų – pasižiūrėti varžybų atkeliavo apie pusantro tūkstančio gruzinų. Tačiau vietos verslininkai jau pirmą dieną nuliūdo sužinoję, jog dauguma gruzinų apsistoję Šventojoje ir Palangoje, o Klaipėdoje apsigyveno vos keli.

Pirmadienį paaiškėjo, jog Gruzijos rinktinė, kurios galimybės iki čempionato vertintos skeptiškai, pateko į kitą etapą ir žais Vilniuje. Tačiau dauguma gruzinų buvo numatę kelionę tik į Klaipėdą. Dar prieš čempionatą Gruzijos ambasadorius Lietuvoje Georgas Kerdikošvilis teigė, jog kelionė į Lietuvą jiems buvo nepigi. Daugumai teko išleisti paskutines santaupas, kad palaikytų savo komandą.

Po pirmadienio varžybų vos keli gruzinai tikino keliausiantys į Vilnių žiūrėti varžybų.

Vakar iš Palangos oro uosto pakilo trys lėktuvai į Tbilisį. Paskaičiuota, kad atgal iš Palangos užsakomaisiais reisais iškeliavo daugiau gruzinų nei praėjusią savaitę atskrido. Kiti rinkosi Rygos oro uostą.

Kai gruzinai jau ėmė galvoti apie kelionę namo, Klaipėdoje pradėjo rinktis slovėnai. Iš pradžių vangiai ėję palaikyti savo komandos, pirmadienį slovėnai užpildė tribūnas.

„Atvykome tada, kai mūsų komandai reikia labiausiai. Na, kovos su bulgarais, belgais ar ukrainiečiais nebuvo tokios įdomios“, – teigė slovėnas Alioša, automobiliu atkeliavęs iš Liublianos. Slovėnija pasirūpino, kad kiekvienas sirgalius nemokamai pasipuoštų vienodais marškinėliais. Vos porą dienų Klaipėdoje pabuvę slovėnų rinktinės gerbėjai suskubo pastebėti, kad Lietuva su Europos krepšinio čempionatu susitvarkė kur kas geriau nei Lenkija.

Atvykėlių – keturi tūkstančiai

„Reikia suprasti – Klaipėdoje vyko grupės rungtynės. Jos paprastai niekur nesulaukia tokio antplūdžio. Todėl turime džiaugtis, kad mūsų arena buvo antra po Panevėžio ir neturėjome tokių liūdnų rodiklių kaip Alytus“, – kalbėjo Klaipėdos kultūros ir turizmo informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

Jau paskaičiuota, kad į miestą atvyko apie 4 tūkst. sirgalių, kurių daugiausia – iš Gruzijos ir Slovėnijos, kiek mažiau buvo atvykusių iš Rusijos, mažiausiai – iš Bulgarijos.

Patys sirgaliai pasakojo buvę ir Kuršių nerijoje, ir Palangoje, kai kurie ir iki Ventės rago nukeliavo.

Dauguma slovėnų guodėsi, kad jiems nemažai kainavo pati kelionė, todėl apsistoti viešbučiuose būtų pernelyg didelė prabanga, tad jie rinkosi svečių namus arba nuomojosi butus.

Čempionatas – iššūkis

Europos krepšinio čempionatas tapo tikru iššūkiu ir daliai klaipėdiečių. Varžybas Klaipėdos arenoje įgarsino Marius Drukteinis. Šio klaipėdiečio balsas daugeliui puikiai pažįstamas – girdėtas radijo eteryje, renginiuose, „Neptūno“ varžybose. Tačiau tokios lygio varžybos jam – pirmosios.

„Vilnius ir Kaunas turi patyrusių žmonių, Klaipėdai tai buvo išbandymas. Reikėjo kelias dienas pasėdėti, pasiruošti namų darbus, tinkamai sutranskribuoti užsieniečių pavardes. Kai tai padariau – ir pats darbas jau nebeatrodė baisus. Dabar atrodo, kad tokiu tempu būtų galima dirbti ir iki pat rugsėjo 18-osios. Klaipėdai pasisekė – arenoje buvo nemažai sirgalių. Kai per pertraukėles pamatydavau vaizdą iš kitų arenų – liūdna darydavosi“, – sakė M.Drukteinis.

Pašnekovas prisipažino, kad sudėtingiausia buvo išmokti tinkamai ištarti gruzinų pavardes. Tačiau būtent šiai komandai jis pajuto didžiausią simpatiją.

M.Drukteiniui didžiausią įspūdį paliko rusų rinktinės treneris D.Blattas. Jis vienintelis prieš kiekvienas rungtynes pasisveikindavo su sekretoriato darbuotojais. „Tačiau prasidėjus rungtynėms jis tarsi persimainydavo, visiškai įsijausdavo į krepšinį. Pats imdavo ir darydavo keitimus, kada panorėjęs“, – įspūdžiais dalijosi klaipėdietis.

Klaipėdietės šoks Vilniuje ir Kaune

Uostamiesčio arenoje šokusios Klaipėdos universiteto „Leader Dance“ šokėjos per pertraukėles sirgalius linksmins ir Vilniuje bei Kaune. Tačiau merginos prisipažino, kad namie šokti – didesnė atsakomybė.

„Mes dalyvavome jau dviejuose Europos čempionatuose – Ispanijoje ir Lenkijoje. Žinome, kad yra garbės reikalas paruošti šokį tai šaliai, kuri atvyksta. Jau daugumai buvome pasiruošusios ir šokius, ir kostiumus, čia prisidėjo tik bulgarai, gruzinai, belgai“, – pasakojo kolektyvui vadovaujanti Bronė Švitrienė.

Šokėjos jau sulaukė dėmesio ir iš užsienio žurnalistų. Apie jas parašė slovėnų žiniasklaidos atstovai. Kitoms varžyboms besirengiančios šokėjos dar neturi šokio suomiams, yra tik muzika parinkta.

„Šiame čempionate viskas gerai apgalvota, viskuo pasirūpinta, tvyro kovinė parengtis. Ispanijoje, kai baigėsi grupės varžybos ir reikėjo kraustytis į Madridą, kur vyko finalai, organizatoriai tik paskutinę minutę susiprato, kad reikia ir mus paimti“, – prisiminė trenerė.

Tačiau nesusipratimų neišvengta ir Klaipėdoje. Vieną šokį dvi merginos šoko apsimainiusios batelius – viena mergina avėjo abu kairės kojos batelius, kita – dešinės.

Amberiui pamušė akį

Vilnietis Dmitrijus Klaipėdos arenoje visas varžybų dienas turėjo atlikti Amberio vaidmenį. Nusiėmęs sunkią kepurę teatro edukologijos studentas atrodė lyg ką tik po pirties. Ištverti tris varžybas iš eilės su tokiu apdaru nebuvo lengva. Amberį vaidinantis vaikinas nepamirš Gruzijos sirgalių, kurie jį nešiojo ant rankų. Ir mėtė iš tribūnos į tribūną.

Šiuo metu Lietuvoje yra penki Amberiai – čempionato simboliai. Klaipėdietį bus galima pažinti iš pamuštos akies – susverdėjęs Dmitrijus su visu kostiumu rėžėsi į stulpą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min