TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdą dusina kietosios dalelės

Pirmadienį atšilus ir kilus lijundrai Klaipėdos gatves sėme vanduo.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Šaltuoju metų laiku orą teršia kietosios dalelės, keliančios pavojų sveikatai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis yra didžiausia Lietuvos miestų oro kokybės problema.

Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairūs komponentai – rūgštys, sulfatai, nitratai, organiniai junginiai, metalai, dirvožemio dalelės, dulkės, suodžiai ir kt. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, Klaipėdos mieste dažniausiai užfiksuojama tarša kietosiomis dalelėmis, kuri viršija nustatytas koncentracijas. 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad Klaipėdos mieste oro užterštumas kietosiomis dalelėmis (KD10) viršijo nustatytą ribinę vertę (norma – 50 µg/m³) praėjusį penktadienį(Centre – 62 µg/m³ ir Šilutės pl. – 64 µg/m³) ir pirmadienį (Centre – 75 µg/m³ ir Šilutės pl. – 68 µg/m³).

Šaltuoju laikotarpiu kietųjų dalelių koncentracijų viršijimai gali būti susiję su intensyvesniu kūrenimu, nes padidėja šiluminės energijos poreikis, taip pat ir nepalankiomis meteorologinėmis sąlygomis (pvz.: tam tikrų krypčių vėjai, drėgmė), kurios nulemia teršalų sklidimo kryptį ir sklaidimosi intensyvumą. 

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tarša kietosiomis dalelėmis įtakoja sergamumą kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Nuolatinis buvimas aplinkoje, kurioje yra nemažos kietųjų dalelių koncentracijos gali išsivystyti kvėpavimo takų ligos bei širdies veiklos sutrikimai.  
Rekomenduojama, kad nėščiosios, vaikai, sergantys kvėpavimo sistemos ligomis, pagal galimybes vengtų ar ribotų buvimo lauke laiką.
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Oro tarša Sveikata
Parašykite atsiliepimą apie 15min