Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 23d. 18:41

Klaipėda lauks Maskvos mero

Jurijus Lužkovas (dešinėje) laukiamas Klaipėdoje.
Jurijus Lužkovas (dešinėje) laukiamas Klaipėdoje.

Maskvoje viešėjęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius nepraleido progos pasikviesti ilgametį Rusijos sostinės vadovą Jurijų Lužkovą.

Į susitikimą su beveik 20 metų Maskvos megapolį valdančiu J.Lužkovu uostamiesčio meras šią savaitę vyko kartu su Lietuvos kurortinių miestų – Druskininkų ir Palangos – vadovais. Pokalbyje sutarta gerinti oro susisiekimą tarp Palangos ir Maskvos, mat anksčiau lėktuvai tarp šių miestų kursuodavo tik vasaros sezonu, o šiemet skrydžių bendrovė „AirBaltic” nedemonstruoja noro organizuoti ir vasarinių kelionių. J.Lužkovas pasakojo, jog dauguma rusų dar jaučią nostalgiją Palangos paplūdimiui ir žadėjo kiek galėdamas pasirūpinti, kad skrydžiai į Lietuvos pajūrį būtų sugrąžinti.

Problemų keliaudamas į Maskvą per Rygą patyrė ir pats R.Taraškevičius. Į Latvijos sostinę dėl rūko jis vyko ne lėktuvu, bet mašina. Grįždamas iš Maskvos meras dar porą valandų turėjo sugaišti Rygoje, mat skrydis į Palangą buvo atšauktas. „Kaip kompensacija buvo pasiūlyta pusantro lato“, – pastebėjo uostamiesčio vadovas.

Susitikimas, anot R.Taraškevičiaus, vyko ilgiau nei planuota – J.Lužkovas papasakojo apie lietuvių mokyklą Maskvoje ir užsiminė, kad šioji galėtų užmegzti draugystę su rusakalbių mokyklomis Klaipėdoje. Uostamiesčio merui didžiausią įspūdį paliko J.Lužkovo pasakojimas apie Maskvos biudžetą, kuris visiškai savarankiškas nuo šalies biudžeto.

Lietuvos delegacija pasinaudojo proga pakviesti J.Lužkovą apsilankyti Klaipėdoje. Lietuvos pramonininkų konfederacija jau ėmė rengti oficialų kvietimą, kuris bus įteiktas per Lietuvos ambasadą Rusijoje. Tikimasi, kad kvietimas bus išsiųstas artimiausiu metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min