Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 31, 12:01 Atnaujinta 2021 12 31, 13:46

Klaipėda nusprendė kol kas neskelbti ekstremaliosios situacijos dėl taršos Danėje

Klaipėdoje veikiančių institucijų atstovai penktadienį nusprendė kol kas neskelbti ekstremaliosios situacijos dėl taršos naftos produktais Danės upėje, pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.
Danė
Danė / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Teršalai upės žiotyse pastebėti penktadienį po vidurnakčio.

„Dar 7-8 valandomis ryte atrodė, kad be ekstremalios situacijos skelbimo padėties suvaldyti nepavyks, bet prašvitus situacija tapo aiškesnė“, – sakė V.Grubliauskas.

Pasak jo, kol kas neskelbti ekstremaliosios situacijos ar padėties nuspręsta po pasitarimo su Klaipėdos uostu ir gelbėjimo tarnybų atstovais.

„Buvo susirinkę darbiniam susitikimui tarnybų, kurios dalyvauja šiame procese, atstovai, tokiu formatu įvertinus visas aplinkybes ir bendradarbiavimo galimybę, nuspręsta kol kas ekstremalaus įvykio neskelbti ir ekstremalių situacijų komisijos posėdžio nekviesti. Bet jeigu prireikų, jis būtų kviečiamas ir šįvakar“, – kalbėjo meras.

Reaguojant į incidentą, pareigūnai pastatė bonines užtvaras, kurios neleidžia toliau plisti teršalams, atlieka jų surinkimo darbus.

Savo ruožtu aplinkosaugininkai paėmė teršalų mėginius, atliekamas tyrimas, siekiant nustatyti taršos šaltinį.

Mero teigimu, incidentas buvo lokalizuotas, tačiau taršos nafto produktais pašalinimas iš Danės reikalauja neįprastų sprendimų.

Anot uostamiesčio vadovo, didžioji dalis teršalų iš Kuršių marių į upę pateko su ledo lytimis arba ant jų.

„Tai labai apsunkina situacijos valdymą, tačiau aš tikiuosi, kad rasime sprendimus“, – sakė V.Grubliauskas.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Klaipėdos meras - Vytautas Grubliauskas
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Klaipėdos meras - Vytautas Grubliauskas

„Kol kas technika, kurią turi gelbėtojai, ne visiškai atliepia poreikį, ieškoma papildomos technikos, kalbama apie konteinerius ledams išvežti“, – pridūrė jis.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės, nors teršalai fiksuoti sąlyginai nedidelėje teritorijoje, jų likvidavimo darbai kainuoja brangiai. Atlyginti už panaudotus išteklius turės taršos kaltininkas, jei aplinkosaugininkams jį pavyks nustatyti, teigiama savivaldybės pranešime.

Aplinkosaugininkai iki šiol nežino taršos kilmės, incidento masto ar galimo žalos gamtai dydžio.

„Numanome, kad tai gali būti apie 200-300 litrų naftos produkto, tiksliai nežinome, koks tas teršalas. Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai paėmė mėginius nustatyti teršalus, jų koncentraciją, duomenų kol kas neturime, vyksta tyrimas“, – teigė Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos laikinoji vadovė Laura Dagilienė.

Anot jos, teršalų šalinimo iš upės darbus apsunkina nepastovios oro sąlygos.

Didžiausias kiekis teršalų yra susikaupęs tarp upės žiočių ir Biržos tilto, jie matomi plika akimi, Klaipėdos centre jaučiamas intensyvus kvapas.

„Dabar reikia užtikrinti, kad teršalai toliau neplistų, ieškoma technikos užterštam ledui iškelti, tada naftos produktai bus neutralizuoti specialiais skysčiais. Sunku pasakyti, kiek tęsis šio incidento likvidavimas, bet tai gali užtrukti ir kelias paras“, – penktadienį sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis.

Nors tikslus taršos mastas nežinomas, tiek meras, tiek tarnybų atstovai teigė, kad tai didžiausias taršos incidentas Danės upėje šiemet.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min