Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda planuoja krizės biudžetą

Lithuania's current account is in the red
Kitąmet teks dar stipriau veržtis diržus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusius metus baigusi turėdama 14 mln. Lt viršplaninių pajamų, Klaipėdos miesto savivaldybė skaičiuoja negautus milijonus ir kitąmet planuoja sunkmečio biudžetą.

Per 11 šių metų mėnesių savivaldybei nepavyko įveikti atsilikimo nuo pajamų plano. Tad metus žadama baigti biudžeto neįvykdžius 4 mln. Lt. Iš jų pusantro milijono sudaro nesurinkti mokesčiai, iš kurių didžioji dalis – nekilnojamojo turto bei gyventojų pajamų mokesčiai. Tai ir kelia daugiausiai nerimo miesto valdžiai.

Ketvirtadienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje paskutinį kartą šiemet politikams bus teikiamas tvirtinti dar koreguotas miesto biudžeto projektas.
To prireikė, nes iš valstybės biudžeto gauta papildomai 1,7 mln. Lt socialinėms išmokoms ir kompensacijoms mokėti. Jeigu politikai pritars paskutiniam didinimui, šių metų miesto biudžeto pajamų planas sieks 398 mln. Lt.

Ketinama dar didinti deficitą, nes būtina vykdyti atsiskaitymus iš paskolų lėšų. Iš ką tik paimtos 7 mln. Lt banko paskolos šiemet bus paskirstyta 5,1 mln. Lt. Didžioji dalis – daugiau kaip 4 mln. Lt bus skirti atsiskaityti su arenos statytojais, likusi dalis – kelių darželių ir mokyklų renovacijai užbaigti, taip pat Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus remontui.

Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė išleido įsakymą, kuriuo visos pavaldžios įstaigos raginamos susilaikyti nuo išlaidavimo metų pabaigoje. Visiems liepta laikytis taupymo režimo. Draudžiama nepanaudotas lėšas skirti vienkartinėms išmokoms ar priedams prie atlyginimų mokėti. Taip pat neleidžiama šių lėšų naudoti turtui įsigyti.
„Nepanaudotas lėšas įstaigos gali naudoti tik kreditoriniams įsiskolinimams dengti, jeigu tokių turi. Tie, kas išdrįs išsimokėti premijas, bus nubausti”, – tikino Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė. Ji patikino, kad dėl atsivėrusių skylių biudžete grėsmės, jog dėl to pritrūks lėšų biudžetinių įstaigų darbuotojų algoms, nėra.

Kitų metų Klaipėdos miesto biudžetas vėl bus krizinis. Tam, kad pavyktų jį subalansuoti, trūksta apie 17–19 mln. Lt. „Kitų metų biudžetas smarkiai skirsis nuo šių. Kiti metai tikrai nebus geresni. Bet sieksime nemažinti programų skaičiaus. Tačiau siūlome dešimtadaliu mažinti asignavimus biudžetinių įstaigų prekėms ir paslaugoms, išskyrus lėšas, kurios skirtos elektros ir šildymo išlaidoms padengti, taip pat 10 proc. mažinti lėšas savivaldybės administracijos programoms, visų įstaigų darbo užmokesčio fondą siūlome mažinti 5 proc.” – vardijo A.Špučienė.

Prognozuojama, kad savivaldybės savarankiškoji pajamų plano dalis sieks 187 mln. Lt, tai 14 mln. Lt mažiau nei šiemet.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min