Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda ruošiasi „Europiados“ sutiktuvėms

„Europiada“ į Klaipėdą atkeliauja jau kitą savaitę.
Organizatorių nuotr. / „Europiada“ į Klaipėdą atkeliauja jau kitą savaitę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėda jau kitą savaitę kelioms dienoms taps Europos tautų kultūros sostine. Klaipėdiečiai dėlioja paskutinius štrichus „Europiados“ sutiktuvėms.

Liepos 22-26 dienomis planuoja atvykti apie 4000 šventės dalyvių iš daugiau nei 20 Europos valstybių.

Anot „Europiados“ organizatorių, Klaipėdoje dėl šventės jau beveik viskas suderinta. Dar iškilo klausimų, kaip tinkamiau užtikrinti dalyvių saugumą. Kadangi per tokius masinius renginius dažnai suaktyvėja ilgapirščiai.

Dauguma dalyvių iš užsienio bus apgyvendinti uostamiesčio mokyklose. Jose jau ištiesti čiužiniai, suremontuoti kai kurie tualetai, taip pat bus įrengta papildomų dušo kabinų, biotualetų.
Svečiai bus maitinami LCC Tarptautinio universiteto sporto salėje.

Anot organizatorių, pagrindiniai renginiai vyks Teatro aikštėje bei Vasaros estradoje.

Šventėje talkins apie porą šimtų savanorių.

„Europiadoje“ dalyvaus kolektyvai iš Ispanijos, Italijos, Portugalijos regionų, Armėnijos, Kipro ir net Grenlandijos. Rekordinis dalyvių skaičius į Klaipėdą atvyksta iš Estijos – net 32 kolektyvai, 16 – iš šventės gimtinės Belgijos, 15 – iš Vokietijos, 13 – iš Latvijos, 11 – iš Italijos, 10 – iš Ispanijos, bent po vieną kolektyvą atvyks iš Slovakijos, Graikijos, Škotijos, Airijos.

Nuo liepos 22 vakaro iki liepos 26-osios Klaipėdoje vyks dešimtys koncertų. Kolektyvų pasirodymai vyks gatvėse, atvirose miesto aikštėse, suplanuoti 5 didieji koncertai.

Lietuvių kultūros pristatymo vakaras ir vadinamasis visos „Europos balius” vyks Teatro aikštėje, didieji atidarymo, uždarymo koncertai bei Muzikos vakaras – Vasaros koncertų estradoje. Teatro aikštėje numatoma rengti ir smagius tarptautinius nakties pasišokimus.

Visi „Europiados” renginiai bei koncertai bus nemokami.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min