Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda sieks dar kartą surengti festivalį „Europiada“

"Europiados" kulminacija.
A.Kripaitės, G.Kubiliūtės nuotr. / „Europiada" pavergė klaipėdiečių širdis, viliamasi, kad šis renginys grįš.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po poros metų Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“ vėl gali būti surengtas Lietuvos uostamiestyje.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė administracijos siūlymui kreiptis į festivalio tarptautinį organizacinį komitetą su prašymu rengti šventę 2012 metais.

Pernai minint Lietuvos tūkstantmetį pirmą kartą Lietuvoje ir tik antrą kartą Rytų Europoje vyko Europos šalių tautinės kultūros festivalis „Europiada“.

Klaipėda tapo 25-uoju miestu, kuriam buvo suteikta garbė rengti 46-ąjį festivalį ir pristatyti mūsų šalies, tautos savitumą bei jos kultūrą pasauliui.

Festivalis organizuojamas nuo 1964 metų ir pristato daugiau nei 20-ies Europos valstybių nacionalinę kultūrą. Penkias dienas trunkanti šventė pritraukia nuo 3 iki 5 tūkst. dalyvių iš Europos valstybių. Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti nacionalinių kultūrų įvairovę. 2012 metais Klaipėda minės 760 metų jubiliejų.

A.Kripaitės, G.Kubiliūtės nuotr./„Europiados“ kulminacija.
„Europiados“ akimirkos

„Ta proga bus organizuojama daug renginių, tad „Europiada“ neabejotinai praturtintų jubiliejinę programą. 2012 metų festivalis dar neturi miesto šeimininko, o Klaipėda jau įrodė galimybes ir pajėgumus rengti šią gražią šventę“, – sakė savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Goda Giedraityte.
 

Viena iš svarbiausių priežasčių, skatinanti organizuoti šią šventę, anot, jos, yra puikūs klaipėdiečių ir miesto svečių atsiliepimai apie renginį, teigiami verslininkų vertinimai bei unikali galimybė pagerinti Klaipėdos įvaizdį, garsinti miesto ir šalies vardą Europoje.

Surengti šį festivalį kainuoja apie 3,5 mln. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min