Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Apie švietimą – gatvėse ir mokyklose

Naujoji biblioteka Pilaitėje
Luko Balandžio nuotr. / Knygos
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos spaudos puslapiuose – žinios apie šviesą. Vieni skaičiuoja, kiek pinigų suryja moderniausios šalyje estakados – Jakų žiedo – apšvietimas, kiti svarsto, kaip šiandien mokyklos suole turi būti mokomi būsimi šviesuoliai.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ svarsto, kaip turėtų atrodyti pavyzdinė mokykla. Jos kontūrai braižomi „Geros mokyklos koncepcijoje“, kuri pristatyta uostamiesčio švietimiečiams. Naujas požiūris į mokymo procesą mokyklose žada didžiules permainas.

„Pirmiausia reikėtų apsispręsti, kas yra vertybė. Ar paviršinis žinojimas, kurio esmė yra turinio perdavimas mokiniams ir jo tikrinimas testais? Mokome paklusniai išklausyti ir atkartoti. Pažiūrėkime, kas su mokiniais atsitinka po egzamino – galvoje nelieka nieko, ką turėjo prieš patikrinimą. 

O gal vertybė – giluminis žinojimas, kurį formuoja kalbėjimas apie perduotas žinias bei idėjas, skatinimas svarstyti jas, mokėti interpretuoti? Todėl geros mokyklos koncepcija netiesiogiai verčia diskutuoti apie dabartinę egzaminų sistemą: šiandien per juos patikrinama trumpalaikė atmintis, paviršinės žinios, o reikėtų tikrinti gebėjimą analizuoti“, – dienraščiui dėsto Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktorius Gražvydas Kazakevičius.

Dienraštis „Klaipėda“ apskaičiavo, kiek kainuoja pačios ilgiausios Lietuvoje keturių eismo juostų estakados – Jakų žiedinės sankryžos – apšvietimas.

Rašoma, kad specialiais šviestuvais yra apšviečiama ne tik 610 metrų ilgio estakados važiuojamoji dalis. Originalios technologijos šviesos diodais apšviečiamos ir estakados atramos, turėklai bei prieigos. Kad estakada būtų tinkamai apšviesta ir prižiūrėta, rūpinasi valstybinė įmonė „Automagistralė“.

Bendrovei Jakų žiedo apšvietimas kasmet kainuoja apie 60 tūkst. litų.

Jakų žiedas
Jakų žiedas

„Nuo 23 iki 4 val. ryto užprogramuota prigesinimo funkcija. Tai reguliuoja speciali technologija. Galime nustatyti, kad lempos prigestų kas valandą arba kitu norimu intervalu. Daugelyje vietų šviečia tik kas antra gatvės lempa“, – estakados apšvietimo subtilybes dėstė įmonės „Automagistralė“ vyriausiasis energetikas Kęstutis Rudalevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min