Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Atgimimo aikštės kasinėjimai vertybėmis nenustebino

Archeologija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Archeologija
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos spauda savo puslapiuose gvildena darbo rinkos problemas. Pateikiama iškalbinga Valstybinės darbo inspekcijos statistika rodo, kokie nusižengimai darbo vietoje Klaipėdos regione dominuojantys. Pro žiniasklaidos akis neprasprūsta ir Atgimimo aikštės kasinėjimai, po kurių nebeliko kliūčių požeminės automobilių aikštelės statyboms.

Dienraštyje „Vakarų ekspresas“ apžvelgiamos darbo sąlygos Klaipėdos apskrityje. Konstatuota, kad nelegalaus darbo mastai mažėja, tačiau darbdaviai gudrauja fiksuodami pavaldinių darbo laiką. Iškalbinga ir sužalojimų darbo vietoje statistika.

„Klaipėdos apskrities įmonėse, preliminariais duomenimis, pernai žuvo 9 žmonės, 23 – sunkiai sužaloti. Daugiausiai sužalotųjų buvo transporto ir saugojimo veikloje (9 atvejai), statyboje (6), apdirbamojoje gamyboje (2). Šiemet mūsų miesto apskrityje žuvo 8 darbuotojai, sunkiai sužalota – 20. Dažniausiai susižalojama ar žūstama darbuotojui nukritus iš aukščio, arba daiktui, ruošiniui, kroviniui nukritus iš aukščio ar jiems nuvirtus, darbuotojams nugriuvus dėl slidumo ar kitų priežasčių, elektros srovės poveikio. Klaipėdos apskrityje pernai du darbuotojai žuvo darbe būdami neblaivūs, o šiemet 2 neblaivūs darbuotojai patyrė sunkius kūno sužalojimus“, – Valstybinės darbo inspekcijos duomenis perduoda dienraštis.

Neiškasus nieko vertingo nebėra dingsties priešintis požeminių garažų statyboms po Atgimimo aikšte. 

O štai dienraštis „Klaipėda“ informuoja, kur netrukus persikels dirbti dalis statybininkų. Po gerą mėnesį trukusių kasinėjimų, archeologai palaimino planus po Klaipėdos Atgimimo aikšte statyti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Jai kliūčių nebeliko nustačius, kad ypatingų vertybių po centrine miesto dalimi nėra.

„Pasibaigus archeologiniams tyrinėjimams Atgimimo aikštėje, paaiškėjo, kad išskirtinių objektų ten nėra. Vertingų istorinių radinių nebuvimas – dingstis leisti vykdant aikštės atnaujinimą čia įrengti požeminius garažus.

Nors prasidedant darbams ir buvo tikėtasi aptikti istoriškai vertingų pastatų liekanų, išnykusių gatvių fragmentų ar bent jau senų daiktų, tačiau istorikai liko, galima sakyti, nieko nepešę“, rašo „Klaipėda“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min