Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 23d. 10:05

Klaipėda spaudos veidrodyje: Į Kuršių neriją povandeniniu tuneliu?

Kuršių Nerija
Gintaras Vitulskis nuotr. / Kuršių Nerija

Klaipėdos spauda baigiantis darbo savaitei grįžta prie amžinos temos – kelio su Kuršių nerija. Projektuotojų galvose sukasi netikėčiausios idėjos, kaip sujungi Klaipėdą ir Neringą. O štai savaitgalio vaišes planuojantiems pajūrio gyventojams spauda turi ypač gerų žinių. Prekyvietės pakvipo šviežiais agurkais – pagaliau prasidėjo stintmetis.

Dienraštis „Klaipėda“ domisi alternatyvioms galimybėms iš žemyninės dalies patekti į Kuršių nerijos pusiasalį. Idėja virš Kuršių marių nutiesti tiltą sulaukė kritikos. Naujausia idėja – tunelis po Kuršių mariomis.

„Projekte siūloma tunelį statyti ne per visas Kuršių marias. Analogiškuose pasaulyje jau egzistuojančiuose statiniuose iš tiesų dažniausiai dalis kelio trajektorijos įrengiama virš vandens, o dalis – po vandeniu“, – rašo dienraštis.

Pusiaukelėje projektuotojai siūlo įrengti baseiną ir taip išspręsti tunelio vėdinimo klausimą. O aplink baseiną piešiama įvairiausių pramogų komplekso vizija.

„Tilto kaina viršija 51 mln. eurų, tunelio statyba su baseinu kainuotų iki 20 mln. eurų. Jei ir toliau išliks tokie automobilių srautai, kaip skelbia įmonė “Smiltynės perkėla", kuri per metus perkelia per 600 tūkst. automobilių, manyčiau, tunelio prieigose atsiranda galimybė verslui“, – projekto autorių Juozą Zykų cituoja dienraštis.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ rašo apie pagaliau prekyvietėse pasirodžiusias stintas. Iki šiol prekybininkai galėdavo pasiūlyti tik Latvijoje sugautų stintų, kurios yra mažesnės už sugautąsias Lietuvos vandenyse.

Stintų kaina svyruoja nuo 2,5 Eur iki 4,34 Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min