Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Įkurtuvėmis Atgimimo aikštėje gundosi ir savivaldybė, ir verslas

Mitingas Klaipėdoje
J.Andrijauskaitės nuotr. / Atgimimo aikštė Klaipėdoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos spauda rašo apie savivaldybių tarybų rinkimuose fiasko patyrusių politikų bandymus kabintis už paskutiniojo šiaudo – apskųsti rinkimų rezultatus teismui. Dienraštis „Vakarų ekspresas“ rašo apie galutinai užsitrenkusias Savivaldybės tarybos duris posto joje siekusiam visuomenininkui Rimantui Cibauskui. Nuo politinių naujienų prie miesto veido vizijos skaitytojus veda dienraštis „Klaipėda“. Jo dėmesio centre – diskusijos, kaip ateityje atrodys Atgimimo aikštė.

Dienraštis „Klaipėda“ aiškinasi, koks reprezentacinės uostamiesčio Atgimimo aikštės likimas.

„Šiuo metu kartu su gyventojais ir politikais siekiama nuspręsti, ar erdvę užstatyti, ar palikti atvirą – tokią, kaip yra dabar. Neatmetama tikimybė, kad čia gali iškilti net ir prekybos centras“, – rašo dienraštis. 

Siūlomi net keturi Atgimimo aikštės sutvarkymo variantai.

Pirmuoju siūloma aikštę užstatyti. Taip ji būtų pritaikyta komercinei ir visuomeninei veiklai.

Antruoju siūlomu variantu aikštė liktų tokia, kokia yra dabar – neužstatyta. Būtų pakeista tik jos danga, sumontuoti suoliukai ar panašūs objektai.

Visais pasiūlytais variantais aikštėje planuojama ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Trečiuoju siūlomu variantu, panašiai kaip ir pirmuoju, aikštėje atsirastų statinių. Jie turėtų papildyti uostamiesčio rotušės bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro funkcijas. Čia svarstoma įkurdinti savivaldybę ar privataus verslo objektus

Ketvirtuoju variantu siūlomas dalinis užstatymas. Aikštėje atsirastų pastatų, tačiau būtų išlaikyta ir dalis erdvės.

Visais pasiūlytais variantais aikštėje planuojama ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Prie jos dar šlietųsi viešieji tualetai bei nedidelės komercinės patalpos.

„Savivaldybės užsakymu rengiama galimybių studija jau pasiekė antrąjį iš trijų rengimo etapų. Pirmajame etape buvo atlikta istorinė ir šių dienų situacijos analizė, parengti keli galimi sutvarkymo variantai, kurie apsvarstyti su gyventojais, apklausti ir miestiečiai. Antrajame etape iš pateiktų variantų bus siekiama išrinkti vieną gyventojų ir politikų akimis verčiausią idėją ir detalizuoti konkretesnius veiksmus“, – rašo „Klaipėda“.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ seka porinkimines naujienas. Naujausiomis žiniomis, „Klaipėdos“ visuomeninio komiteto lyderis Rimantas Cibauskas, nepaisant reikalavimų perskaičiuoti rinkimų rezultatu, liko už savivaldybės tarybos borto. Iš rankų išslydusią galimybę dirbti taryboje R.Cibauskas buvo apskundęs net teismui. Tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiamu sprendimu atmetė „Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto skundą.

15min.lt nuotr./Kandidatas į Klaipėdos mero kėdę - Rimantas Cibauskas.
15min.lt nuotr./Kandidatas į Klaipėdos mero kėdę - Rimantas Cibauskas.

„Žinia, net ir po tokio perskaičiavimo nepasitenkinimą viešai ir toliau reiškė šio rinkimų komiteto sąrašo lyderis R.Cibauskas, kuris ne tik kad nebuvo išrinktas Klaipėdos meru, bet dar rinkėjų buvo ir nustumtas iš pirmos į trečią vietą. Toks rezultatas lėmė, kad R.Cibauskas liko už naujosios miesto Tarybos borto – du „Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komitetui atitekusius mandatus pasidalino Rimantas Taraškevičius ir dabartinis vicemeras Vytautas Čepas“, – rašo dienraštis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min