Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Kontrolieriai už neiškeltą trispalvę pažėrė įspėjimų

Vasario 16-osios koncertas Katedros aikštėje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Trispalvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybės kontrolieriai suskaičiavo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną vykdyto reido rezultatus. Pareigūnai fiksavo, kas neišsikėlė vėliavos. O artimųjų kapus lankantys klaipėdiečiai įtarimais korupcija apipylė kapinių priežiūros specialistus.

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai konstatavo, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dieną trispalvę buvo išsikėlusios visos be išimties valstybinės institucijos. Priekaištų nebūta ir daugiabučių administratoriams. Kontrolierių dėmesio dėl neiškeltos vėliavos sulaukė tik individualių namų gyventojai. Kol kad jie tik įspėti, o savivaldybės pareigūnai spręs, ar už pilietiškumo stoką individualių namų kvartalų gyventojams skirti dar ir pinigines baudas.

„Vėliavos neiškėlusiems piliečiams gresia įspėjimas arba bauda nuo 2 iki 8 eurų. Valstybinėms institucijoms ar įmonėms sankcijos griežtesnės – įspėjimas arba bauda nuo 8 iki 17 eurų“, – rašo dienraštis „Klaipėda“.

Šiemet  Klaipėdos policija nesulaukė pranešimų apie neiškeltas ar pavogtas vėliavas. 

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ narplioja skaitytojo skundą dėl, esą, nesąžiningai skirstomų kapaviečių. Įtarimų šešėlis galimu pasipinigavimu už kapaviečių paskyrimą geresnėje vietoje metamas ant Savivaldybės administracijos Kapinių priežiūros skyriaus darbuotojų.

Jie neslepia nuolat sulaukiantys gyventojų prašymų leisti artimuosius laidoti kitose vietose, nei numatyta.

"Prašo, kad būtų arčiau takelių ar žalios vejos, kiti nori, kad kapas būtų vidury ir niekas ten nevaikščiotų. Kiek žmonių – tiek nuomonių", – dienraščiui konstatavo Klaipėdos savivaldybės administracijos Kapinių priežiūros skyriaus vedėja Zina Stankienė.

Tačiau pašnekovė atmeta bet kokius įtarimus, kad kartu su prašymais žmonės pateikia ir atlygį už paslaugą. Visos skyriaus teikiamos paslaugos nemokamos, tad niekas esą neturi teisės prašyti atlygio už geresnę vietą laidoti artimajam.

„Vis dėlto žmonių spėlionės apie galimą korupciją kapinių priežiūros srityje turi pagrindo. Kad čia gali pasitaikyti korupcijos apraiškų buvo nustatyta dar 2013 m. pabaigoje. Tuomet Savivaldybės administracijos Teisės skyrius remdamasis surinkta bei neoficialiai gaunama informacija atitinkamą analizę nusiuntė Specialiųjų tyrimų tarnybai. Ši savo ruožtu pasiūlė parengti specialiųjų priemonių planą, kuriuo būtų sumažinta korupcijos rizika kapinių tvarkymo srityje“, – rašo dienraštis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min