Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Rinkti mero neįgaliuosius nešė ant rankų

Rinkimai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos spauda gręžiasi į likimo nuskriaustuosius. Spauda svarsto, kaip rinkimų apylinkes, kurios dar praėjusį sekmadienį buvo tapusios klaipėdiečių traukos centrais, pritaikyti neįgaliesiems. Patogiau nori gyventi ir uostamiesčio varguoliai. Į savivaldybę plūsta jų prašymai leisti privatizuoti socialinius butus.

Dienraštyje „Vakarų ekspresas“ analizuojama apribota galimybė balsuoti neįgaliesiems. Iš karto po savivaldybių tarybų rinkimų šį klausimą atsakingiems pareigūnams iškėlė Klaipėdos neįgaliųjų reikalų taryba. Nepatogumų balsavimo dieną patyrė ne tik neįgalieji, o ir vežimėliais atžalas į apylinkes atsivežę klaipėdiečiai. 

„Aš pats mačiau, kaip žmonės tiesiog kėlė vežimėlį per visus laiptus, kad žmogus pats galėtų pasiekti balsadėžę“, – Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Aleksandrą Michailovą cituoja dienraštis.

Kad neįgaliesiems būtų sudaryta galimybė balsuoti apylinkėse, o ne tik namuose, nuspręsta atlikti visų 54 Klaipėdos miesto apylinkių analizę ir išsiaiškinti, kurias iš jų įmanoma pritaikyti neįgaliesiems.

Dienraštis „Klaipėda“ rašo apie socialiniuose būstuose gyvenančių klaipėdiečių sujudimą. Klaipėdos savivaldybės žinioje yra  apie tūkstantis tokių butų. 110 juose gyvenančių asmenų pareiškė norintys tapti socialinių būstų savininkais.

„Pagal naująjį Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą nuomininkai, kuriems savivaldybės būstas suteiktas iki 2002-ųjų gruodžio 31 d., jį gali pirkti rinkos kainomis. Anksčiau savivaldybės būstą nuomininkai galėjo įsigyti tik tada, kai jo nusidėvėjimas siekė 60 proc.“, – dienraščiui pasakojo Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė.

Prašymų leisti nusipirkti savivaldybei priklausančius butus daug, tačiau abejojama, ar visi pretendentai iš tiesų galės įpirkti būstus, kuriuose gyvena. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min