Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Savivaldybė ir uostas nepasidalina pajūriu

Klaipėdoje pasitinkamas laivas „Independence“
Nojaus nuotr. / Uostininkai ir savivaldybė susikirto dėl teritorijos šalia šiaurinio molo likimo
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos spauda šiandien aprašo uostininkų ir valdininkų konfliktą dėl pajūrio teritorijų. Ir vieni, ir kiti jose turi savo planų. Nuspręsti, kieno viršus bus šioje istorijoje, prašoma net teismo. Planuojant kitus darbus – pastatų vaiduoklių nugriovimą – savivaldybei teismai, atrodo, negresia. Klaipėdiečiai jau seniai laukia, kol avarinės būklės statiniai bus nušluoti nuo žemės. Kada tai pagaliau įvyks, aiškinasi spauda.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ gvildena savivaldybės ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos konfliktą, peraugusį net į teisminį ginčą. Uostininkai ir savivaldybė nesutaria dėl teritorijos šiaurinio molo kaimynystėje likimo.

Ginčas kilo dėl to, kad rengdama rekreacinių teritorijų nuo Švyturio gatvės iki Karklės dviračių takų specialųjį planą Klaipėdos savivaldybės administracija nepasitarė su uostininkais. Į minėtą teritoriją patenka ir dalis uosto rezervinės teritorijos, kuri ilgainiui gali būti panaudota uosto reikmėms. Rezervinės teritorijos statusas patvirtintas prieš 20 metų.

Klaipėdos savivaldybė ir uostas susikirto dėl teritorijos palei jūrą, kur planų turi ir vieni, ir kiti. Kieno bus viršus, nuspręs teismas. 

„Planuoti rezervinėje teritorijoje nė neatsiklausus mūsų nuomonės – gana keistas sprendimas. Į mūsų prašymus atsižvelgta nebuvo, todėl teko kreiptis į teismą. Šiandien egzistuoja tokia teisinė bazė, kad toks klausimas sprendžiamas tik teismo keliu“, – Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų cituoja dienraštis „Vakarų ekspresas“

Dienraštis „Klaipėda“ apžvelgia uostamiesčio savivaldybės darbus nuo žemės paviršiaus šluojant pastatus vaiduoklius. Kitąmet tokiems darbams bus skirta augiau nei pusę milijono litų. Už šiuos pigus bus griaunami savivaldybės žinioje esantys ir avarinės būklės pripažinti statiniai.

„Dar kitais metais planuojame nugriauti buvusią šaudyklą Birutės gatvėje 5, savivaldybei priklausantį avarinės būklės namą Arimų gatvėje 14, taip pat Lypkių gatvės buvusio kaimo pastatus. Molo gatvėje žadame pašalinti malkinę ir lauko tualetą, Naujojoje Uosto gatvėje – sandėliukus ir Liepų gatvėje 42 – dviejų aukštų ūkinį pastatą", – dienraščiui planus dėstė Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min