Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 7d. 10:55

Klaipėda spaudos veidrodyje: sukauptiems pajūrio menininkų darbams būtina nauja galerija

Eamano O'Kane paroda Klaipėdoje atveriama sausio 24 d.
KKKC nuotr. / Eamano O'Kane paroda Klaipėdoje

Baigiantis darbo savaitei Klaipėdos spauda domisi kultūra ir poilsiu. Uostamiestyje ilgainiui planuojama įrengti įstaigą, kurios personalas pagelbės kasdienės rutinos išvargintiems klaipėdiečiams. O atsikvėpę nuo rūpesčių jie galės pasigrožėti Klaipėdos menininkų darbais, kurių eksponavimui planuojama įsteigti net naują galeriją.

Klaipėdos kultūros žinovai susirūpino, kaip ateities kartoms išsaugoti pajūrio menininkų darbus. Sukauptų darbų tiek daug, kad svarstoma galimybė įkurti net naują galeriją.

Vieni mano, kad mieste reikia statyti naują galeriją. Kiti įsitikinę, jog specialių erdvių reikėtų ieškoti jau dabar esamuose infrastruktūros objektuose.

„Esama įvairių nuomonių, kur sukauptus meno kūrinius reikėtų eksponuoti. Viena iš nuomonių, kad reikia mieste statyti naują galeriją. Kiti gi mano, jog specialių erdvių reikėtų ieškoti jau dabar esamuose infrastruktūros objektuose. T. y. pasižiūrėti, ar mieste veikiančiose kultūros įstaigose yra nenaudojamų patalpų, kuriose būtų galima organizuoti parodinę veiklą.

Galvojame, kad iki metų pabaigos mes su kultūros ir meno srities, nacionalinių institucijų atstovais, ekspertais šį klausimą aptarsime bei nubrėšime gaires, kuriuo keliu Klaipėda turėtų eiti. Taip pat kitąmet planuojame parengti ir galimybių studiją“, – Klaipėdos savivaldybės  Kultūros skyriaus vedėją Narūną Lendraitį kalbino dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Dienraštis apžvelgia, kad šiuo metu Klaipėdos dailininkų darbų parodos kelis kartus per metus pristatomos Kultūrų komunikacijų centre. Taip pat Mažosios Lietuvos istorijos muziejus eksponuoja keliasdešimt sovietmečiu surinktų miesto dailininkų darbų, dar viena dalis tokių darbų yra saugoma muziejaus saugykloje. Kiek anksčiau ilgalaikė Klaipėdos krašto menininkų darbų paroda veikė ir Prano Domšaičio galerijoje

Dalis atokvėpio paslaugos išlaidų būtų kompensuojama – priklausomai nuo šeimos pajamų. Visa atokvėpio paslaugos kaina parai siektų daugiau nei 80 litų.

Dienraštis „Klaipėda“ taip pat rašo apie naujos įstaigos steigimą. Tik tarnautų ji ne menui, o nuo ligotų artimųjų slaugos pavargusiems klaipėdiečiams. Tokioje įstaigoje būtų teikiama vadinamoji atokvėpio paslauga.

„Ji suteiktų galimybę šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus, ar žmonėms, slaugantiems ligotus tėvus, kuriam laikui juos palikti specialistų priežiūroje, kad galėtų išvažiuoti atostogų ar kitais reikalais.

Atokvėpio paslauga – tai trumpalaikės socialinės paslaugos rūšis, kai neįgalus asmuo – vaikas ar suaugęs – apgyvendinamas globos įstaigoje, kai šeimos nariai ar artimieji neturi galimybės jo prižiūrėti dėl įvairių priežasčių“, – rašo dienraštis „Klaipėda“.

Dalis atokvėpio paslaugos išlaidų būtų kompensuojama – priklausomai nuo šeimos pajamų. Visa atokvėpio paslaugos kaina parai siektų daugiau nei 80 litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min