2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2015 01 07

Klaipėda spaudos veidrodyje: Sunkiausiai darbą randa pusamžiai klaipėdiečiai

Klaipėdos spauda domisi darbo rinkos naujienomis. Pasirodo, sunkiausiai darbo biržos specialistams sekasi įdarbinti penkiasdešimtmetį perkopusius klaipėdiečius. Patekę į bedarbių sąrašą jie tampa ilgalaikiais bedarbiais. Kita klaipėdiečiams ramybės neduodanti aktualija – modernūs šiukšlių konteineriai. Dar neseniai jie buvo pristatomi kaip naujovė, padėsianti gražinti miesto veidą, o, paspaudus šaltukui, pasirodė, kad yra nepritaikyti lietingam ir žvarbiam pajūrio klimatui.
Jaunimas vasarą uždarbiavo užsienyje. Klaipėdoje  jaunimui vasarą buvo laisvos tik 7 darbo vietos.
Klaipėdos teritorinė darbo birža / Ginos Kubiiūtės/15min.lt nuotr.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ domisi klaipėdiečių skundais dėl požeminių konteinerių. Uostamiesčio gyventojams akis bado netvarka daugiabučių kiemuose. Čia dar neseniai įkasti šiukšlių konteineriai turėjo pagerinti kiemų vaizdą, tačiau jį tik gadina. Konteinerius į paviršių po lietaus iškelia gruntiniai vandenys ar žiemos įšalas.

„Mes gyventojams jau atsakėme, kad tokia situacija susidarė dėl gruntinių vandenų. Projekte tai nebuvo numatyta. Požeminių šiukšlių konteineriai traktuojami kaip nesudėtingas statinys, todėl niekas „požemių“ ir netyrė. Bet kuriuo atveju viskas bus sutvarkyta. Tiesiog buvo šventinis periodas, o dabar ir metų laikas ne pats tinkamiausias“, – gyventojų skundu besidominčiam dienraščiui teisinosi Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė.

Kol kas dar nenuspręsta, ką daryti su iškilnotais konteineriais – įrengti lietaus drenažo sistemą ar ieškoti tinkamesnių vietų šiukšlių surinkimui.

Dienraštis „Klaipėda“ domisi, ar efektyvios yra darbo neturinčių klaipėdiečių užimtumo programos. Šiuo metu uostamiestyje registruoti 2746 ilgalaikiai bedarbiai. Jie sudaro kone 16 proc. visų Klaipėdos teritorinės darbo biržos klientų. Specialistų pastebėjimu, nepaisant įvairių jų užimtumui skirtų programų ir priemonių, susirasti nuolatinį darbą jie sąmoningai vengia. Klaipėdos bedarbiams siūloma 600–800 darbo vietų, tačiau jos retai ką sudomina.

„Tikrai įmanoma išsirinkti. Ir galiu užtikrinti, kad ne visi pasiūlymai yra už minimalų darbo užmokestį“, – dėstė Klaipėdos TDB direktorius M.Skritulskas.

Dienraštis pateikia Darbo biržos nuostatas, kada darbo neturintys asmenys laikomi ilgalaikiais bedarbiais. Iki 25 metų ilgalaikiais bedarbiai laikomi tada, kai jų nedarbo trukmė siekia 6 mėnesius ir daugiau. Jų tėra vos 7,6 proc.

Bedarbiai, kuriems yra daugiau nei 25 metai, ilgalaikiais laikomi  tada, kai nedirba metus ir daugiau. Didžiąją dalį ilgalaikių bedarbių sudaro jau 50 metų perkopę klaipėdiečiai. Jų skaičius šioje kategorijoje siekia 45,3 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min