Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: uoste knibždėte knibžda nelegalių darbininkų

Klaipėdos uoste atidarytas naujas trąšų krovos sandėlys
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos uoste atidarytas naujas trąšų krovos sandėlys
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio žiniasklaida gvildena artėjančių šalčių klausimus. Vienas opiausių – ką daryti su pastogės neturinčiais ir stikliuku piktnaudžiaujančiais bėdžiais. Pro žurnalistų akis neprasprūdo ir ką tik pastatyti naujutėlaičiai tualetai neįgaliesiems. Tačiau naujais statiniais džiaugtis neskubama – darbininkų brokas bado akis. Pasidomėta ir tuo, kur Klaipėdoje daugiausia nelegalių darbininkų.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ domisi, kaip artėjant šalčiams ketinama pasirūpinti gatvėmis šlitiniuojančiais neblaiviais bėdžiais. Tam uostamiestyje buvo sušauktas net ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo dalyviai vienbalsiu nutarė, kad Klaipėdoje būtina atgaivinti blaivyklą.

Įkaušę benamiai per šalčius prieglobsčio dairosi ligoninėse. Tačiau medikai dėl nepadoraus elgesio ir nešvaros tokių atėjūnų kratosi. Problemų jie sukelia ir ugniagesiams. Per šalčius prisiglaudę apleistų pastatų griuvėsiuose benamiai šildydamiesi dažnai sukelia gaisrus.

„Socialinės paramos programoje yra punktas, numatantis galimybę įsteigti tokius namus, bet tik nuo 2015 metų. Tam preliminariai reikėtų apie 200 tūkst. litų“, – Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Janinos Asadauskienės žodžius cituoja „Vakarų ekspresas“.

Įkaušę benamiai paspaudus šalčiams veržiasi į gydymo įstaigas. Dažnai šildomasi ir apleistuose pastatuose, kur žiemą ugniagesiai vos spėja gesinti gaisrus. 

Dienraštyje „Klaipėda“ kritikos pažerta neįgaliems žmonėms skirtų tualetų statytojams. Įvairiose uostamiesčio vietose pastatyti penki nauji konteineriniai tualetai ir septyni plastikiniai. Neįgaliųjų bendruomenei teko  gerokai pavarstyti atsakingų pareigūnų kabinetų duris, kad įtikintų, jog tokie tualetai mieste ir paplūdimiuose būtini. Tačiau juos pastačius abejoja, ar galės pasinaudoti. Tualetų statytojams nurodyta ištaisyti darbų broką.

„Neįgaliems uostamiesčio gyventojams kliuvo, jog kai kuriuose įvažiavimui neįgaliojo vežimėliu skirtas takas per daug status, norint patekti į tualetą žmogui reikia nemažai jėgų. Daugelyje tualetų netinkamai įrengti ir ranktūriai. Kai kurių tualetų ranktūriai yra netvirti arba jų visai nėra, taip kyla grėsmė nuslysti nuo vežimėliui skirto tako ir susižeisti. Neįgalieji ir savivaldybės atstovai trūkumų rado ir tualetų viduje – kai kurie praustuvai pritvirtinti per aukštai, o unitazai neturi reikalingų apsauginių dangčių. Neįgaliajam tektų sėsti ant metalinio paviršiaus“, – rašo dienraštis „Klaipėda“.

Radijo stotis „Laluna“ pasidomėjo nelegalaus darbo rodikliais Klaipėdoje. Darbo inspekcijos duomenimis, daugiausiai nelegalių darbuotojų pluša uoste. Į jo teritoriją dėl muitinės apribojimų  sunku patekti net patiems kontrolieriams, tad pažaboti ir demaskuoti nelegalus dažnai būna neįmanoma. Nelegaliai įdarbinti asmenys įprastai dirba subrangovinėse statybų bendrovėse, jų pasitaiko ir laivuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min