Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda trumpam tapo jaunimo uostu

Jūros šventės metu į Teatro aikštėje vyko tarptautinis projektas - "Jaunimo uostas - Klaipėda".
E. Tareilytė / Jūros šventės metu Teatro aikštėje vyko tarptautinis projektas - "Jaunimo uostas - Klaipėda".
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadadienį Klaipėdos Teatro aikštę šturmavo jaunimas: jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos uostamiesčių laužė stereotipus apie kitataučius, pristatė jūrines tradicijas renginyje “Jaunimo uostas – Klaipėda”.

Renginį pradėjo choreografės Daivos Palubinskaitės šiuolaikinis šokio trupė kūriniu „Vieta, kurios nėra“. Įdomi šokio kompozicija ir gili mintis sulaukė žiūrovų dėmesio. Vėliau scenoje pasirodė Mažosios Lietuvos jaunimo šokių bei folklorinio ansamblio atstovai „Vorusnėlė“. Jaunimas dainavo lietuvių liaudies dainas bei grojo liaudiškais instrumentais.

Renginį toliau tęsė Rusijos atstovai – liaudies šokių kolektyvas iš Soviecko „Luiza“. Jaunimas, pasidabinęs ryškia apranga  ir pristatęs emocingą pasirodymą išsiskyrė iš prieš tai dalyvavusių  kolektyvų. Juos veliau pakeitė  kiti Rusijos atlikėjai „Inaja Vazmožnast”. Plastiškais judesiais, stipriomis emocijomis sublizgėję jaunuoliai susilaukė stiprių žiūrovų plojimų.

Specialią Jūrų šventės programą paruošė „Jūros teartas” kartu su kolektyvu „Eime pašokti“. Jauni, šokiu “užsikrėtę” 16-25 metų žmonės pristatė nuotaikingą programą.

Renginį užbaigė dalyviai iš Estijos, atvykę iš dviejų uostamiesčių: Parnu ir Haapsalu. Pirmieji į sceną žengė Parnu atstovų teatro trupė, pristačiusi savo gimtąjį miestą ir jo tradicijas, bei šokių grupė “Kajakas”. Ši šokių grupė dalyvavo įvairiuose renginiuose Afrikoje, Kanadoje bei Brazilijoje.

Penkių Baltijos šalių uostamiesčių jaunuoliai Jūros šventės metu rado puikią progą pabendrauti ir perteikti savo kultūros atspindžius per šokį ir muziką. Tikimasi, jog šis renginys taps tęstinis ir kasmet vyks vis kituose miestuose. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min