TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2010 01 06

Klaipėdai gali tekti konkuruoti su Santariškėmis ir Kauno klinikomis

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje pusantros valandos virė diskusijos dėl Lietuvoje vykstančios sveikatos reformos. Uostamiestį paliesiančias permainas pristatė sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.
Klaipedos apskrities ligoninės, kaip ir kitų ligoninių, laukia permainos.
Klaipedos apskrities ligoninės, kaip ir kitų ligoninių, laukia permainos. / J.Andriejauskaitės nuotr.

„Važiuodami į Klaipėdą perskaitėme horoskopus, mums jie labai patiko. Juose sakoma, kad mes periversti  šiandien susitarti, tą ir vykdėme”, - juokavo ministras.

Liks dvi ligoninės

Pasak jo, Klaipėdai sveikatos reformos sūkuryje tenka svarbus vaidmuo. Numatoma, kad uostamiestyje vietoje keturių būtų dvi daugiaprofilinės ligoninės. Sujungus Apskrities, Tuberkuliozės ir Vaikų ligonines jos steigėja būtų Klaipėdos savivaldybė. Antroji ligoninė apjungtų Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Švėkšnos ligonines. Teigiama, kad paslaugų kokybė nenukentės, gyventojai Klaipėdoje gaus visą reikiamą gydymą.

„Kai kalbame apie antrąjį ligoninių darinį, kalbame ir apie perspektyvas. Turėtume vieną stiprią ligoninę, kurios perspektyva galėtų būti kaip trečio medicinos centro formavimas Lietuvoje. Šiandien yra du centrai – Santariškės ir Kauno klinikos. Klaipėda galėtų būti trečiuoju medicinos centru, išliktų visos paslaugos. Tačiau jei nebus susitarta ir toliau norime gyventi penkiomis kunigaikštystėmis, be abejo, paslaugų pirkimą centralizuosime ir apie trečią centrą pajūryje nekalbėsime“, - sakė A.Čaplikas. Anot jo, dabar Klaipėda medicinos srityje yra kaip Opelis, norintis konkuruoti su Mersedesu.

Apie trečiajį medicinos centrą, kaip konkurentas Santariškėms ir Kauno klinikoms, buvo kalbama dar 2002 metais skandinavų parengtoje nacionalinėje strategijoje. Tuomet užsiminta, kad trečias centras Vakarų Lietuvoje būtų kaip atsvara.

Sutaupys pinigų

J.Andriejauskaitės nuotr./Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas trečiadienį viešėjo Klaipėdoje.
Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas

Realūs ligoninių sujungimo procesai, prognozuojama, turėtų įvykti iki balandžio. Šiuo metu jau pradėtas Švėkšnos ir Jūrininkų ligoninių jungimas, parengti dokumentai Panevėžio, Šiaulių ligoninių sujungimui. Dėl Santariškių miestelyje esančių ligoninių likimo netrukus bus apsispręsta Vyriausybės posėdyje.

Pasak sveikatos apsaugos ministro, valstybė sutaupys administracinių resursų, bus paskirstyti ligonių ir investicijų srautai.  Bendra investicijų suma Lietuvoje po reformos, planuojama, sieks apie 350 mln. Lt.

Numatoma, kad po reformos chirurgijos ir akušerijos paslaugas Lietuvoje teiks 25 skyriai. Mažose ligoninėse, kaip Gargždų, Kretingos ir kitose, šių paslaugų nebeliks. „Kuri moteris nori gimdyti ten, kur per savaitę priimami du gimdymai. Kiek kainuoja tokį skyrių išlaikyti, o kokia gydytojų kvalifikacija? Tas pats ir su operacijomis, kur viena tokia būna per tris dienas. Ar ne paprasčiau nuvežti pacientą tuos 15 km. Net svarstome, kad tranportavimui nupirkti du malūnsparnius, jei kiltų pervežimo problemų”, - planais dalijosi uostamiestyje viešėjęs ministras Algis Čaplikas. 

Medikai ketina streikuoti

Šiai medicinos reformai nepritaria medikai. Jie prakalbo apie kraštutines priemones – streikus. A.Čaplikas teigė, kad Vilniaus ir Kauno medikai reformai pritaria. „Galime nieko nedaryti, tačiau pažadu, kitų metų pradžioje, esame paskaičavę, daugelio ligoninių neliks. Finansavimas  natūraliai mažėja. Tiesiog turėsime situaciją,  kaip Alytaus apskrities ligoninėje, kurios metinė apyvarta 36 mln. Lt, o skolų prikaupta 33 mln., štai ir plėtros pasekmė. Tad arba didiname finansavimą, neracionaliai gyvename arba sutvarkome paslaugas”, - sakė ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius