TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdai – reikalavimas nustatyti prekybos vietas viešose teritorijose

Vagys pasidarbavo Turgaus ir Tiltų gatvėse.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Siūloma uždrausti lauko prekybą Tiltų gatvėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio savivaldybėje nenoriai priimamas Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje reikalavimas nustatyti viešąsias vietas, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas.

Anot Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Zitos Žižytės, vadovaujantis Rinkliavų įstatymu, siūloma nustatyti viešąsias vietas prekiauti ar teikti paslaugas Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.

Sprendimo projekte  siūloma leisti prekiauti ir teikti paslaugas visose viešosiose vietose, išskyrus  reprezentacinėje M.Mažvydo alėjoje, Tiltų g., kurioje dėl vietos stokos komplikuotas pėsčiųjų bei transporto eismas, miesto žaliuosiuose plotuose, kur neįrengta kieta danga, automobilių stovėjimo aikštelėse, gatvių sankryžose, ant tiltų ir viadukų, nes tai keltų grėsmę prekiautojų ar paslaugų teikėjų saugumui ir trikdytų eismą.

Taip pat siūloma padaryti išimtis, kada draudimai netaikomi – prekybai ūkininkų turgeliuose, išnešiojamajai prekybai, prekybai ir paslaugų teikimui renginių metu.

Konkrečias prekybos ir paslaugų teikimo vietų išdėstymo schemas paruošti įgaliota savivaldybės administracija.

Pastabų dėl šio projekto pateikė Klaipėdos savivaldybės Teisės ir personalo skyrius. Esą trūksta teisinio reglamentavimo, dviprasmiškas teisinis reguliavimas, neaiškios sąvokos sudaro terpę korupcijai.

Teisės ir personalo skyriaus duomenimis, projekte nurodyti draudimai yra nepagrįsti, neaiškus siekiamas tikslas, pavyzdžiui, nepagrįstas draudimas prekiauti ir teikti paslaugas Smiltynės paplūdimyje, Tiltų g., Mažvydo al., automobiliuose ar automobilių stovėjimo aikštelėje. Be to, esą nebuvo atliktas vertinimas, ar projektas atitinka Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendinius, Klaipėdos miesto strateginius plėtros ir veiklos planus.

Trečiadienį šis projektas buvo svarstomas Miesto ūkio komitete. Jame nebuvo pritarta naujiems pasiūlymams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prekyba
Parašykite atsiliepimą apie 15min